Odkręcił gaz, by wysadzić budynek. Policja w ostatniej chwili wytrąciła mu zapalniczkę

Polska
Odkręcił gaz, by wysadzić budynek. Policja w ostatniej chwili wytrąciła mu zapalniczkę
Wrocławska Policja
Mężczyzna odkręcił gaz i chciał wysadzić budynek

W poniedziałek policja w ostatniej chwili powstrzymała 60-latka przed wysadzeniem wielorodzinnego domu. Mężczyzna zamknął się w budynku i odkręcił gaz. Policja w ostatniej chwili zapobiegła tragedii, wytrącając mężczyźnie zapalniczkę.

W poniedziałek w podwrocławskich Siennicach policja udaremniła próbę wysadzenia wielorodzinnego domu. Będący pod wspływem alkoholu mężczyzna groził sąsiadom, że odkręci gaz i wysadzi w powietrze cały budynek. 

 

Policja wyważyła drzwi

 

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali zamkniętego w mieszkaniu mężczyznę. Z ich relacji wynikało, że w budynku był wyczuwalny silny zapach gazu. 60-latek nie odpowiadał na wezwania policji, więc funkcjonariusze musieli wejść do mieszkania siłą.  

 

Policjanci podjęli takie działanie z obawy o zagrożenie życia wielu osób.

 

Działanie w ostatniej chwili 

 

Po wyważeniu drzwi okazało się, że policjanci wkroczyli w ostatnim momencie. Mężczyzna stał nad kuchenką z zapalniczką i próbował ją zapalić. 

 

ZOBACZ: Ciało noworodka na wysypisku śmieci. Policja szuka matki

 

Funkcjonariusze obezwładnili 60-latka i zakręcili otwarte kurki z gazem. Na miejsce wezwano także pogotowie gazowe, które zabezpieczyło miejsce i sprawdziło instalację. 

 

Mężczyzna został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 60-latkowi przedstawiono zrzuty, za które grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

laf/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie