Budka: politycy Zjednoczonej Prawicy skarżą się mi na media publiczne

Polska
Budka: politycy Zjednoczonej Prawicy skarżą się mi na media publiczne
Polsat News
Borys Budka w programie "Gość Wydarzeń"

- Słyszę głosy od niektórych przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy - po wygranych wyborach miałem kilka telefonów - że w takich warunkach nie da się funkcjonować - mówił o mediach publicznych w programie "Gość Wydarzeń" lider PO Borys Budka. Na pytanie Doroty Gawryluk, czy politycy Zjednoczonej Prawicy skarżą mu się na TVP, odpowiedział: "tak".

- Będziemy rozmawiać z kolegami w Sejmie. Taka formuła mediów publicznych jest nie do utrzymania. Na razie nie będę więcej uchylał rąbka tajemnicy - stwierdził Budka.

 

Jak dodał, "na razie trzeba pozbierać większość w Sejmie, żeby zmieniać media publiczne". - Wszyscy widzą, że to, co robią tzw. media publiczne nie mieści się w żadnych demokratycznych kanonach, ale jeśli mamy takie warunki, to potrzebna jest absolutna aktywność w innych kanałach informacyjnych, jak internet oraz osobista praca w terenie. To będzie nasze zadanie na jesień tego roku - mówił lider PO.

 

ZOBACZ: Prezydent: dyktat jednej stacji medialnej to gangsterstwo polityczne

 

Pytany o protesty wyborcze, odpowiedział: "jesteśmy odpowiedzialni, żeby wszystkie nieprawidłowości zebrać, po to powstała specjalna strona internetowa". - Mamy raport OBWE, który jest druzgocący dla polskiego rządu i instytucji publicznych. Pokazuje, w jaki sposób ta rywalizacja nie była rywalizacją w oparciu o normalne zasady - dodał.

 

WIDEO: zobacz fragment programu

  

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie