"Czarzasty udowodnił, że da się zrobić gorszy wynik niż Ogórek". Jest odpowiedź

Polska
"Czarzasty udowodnił, że da się zrobić gorszy wynik niż Ogórek". Jest odpowiedź
Polsat News
Borys Budka w programie "Gość Wydarzeń"

- Wydawało się, że nie da się zrobić niższego wyniku niż poprzednia kandydatka lewicy w wyborach prezydenckich (Magdalena Ogórek - red.), a Włodzimierz Czarzasty udowodnił, że się da - mówił w programie "Gość Wydarzeń" lider PO Borys Budka, w odpowiedzi na krytykę przewodniczącego SLD. Na ripostę Czarzastego nie trzeba było długo czekać.

- PO przegrała szóste z rzędu wybory, przez dwa tygodnie w drugiej turze nie potrafiła skonsolidować opozycji. Nie przedstawiła Rafałowi Trzaskowskiemu żadnego spójnego programu - przytoczyła wypowiedź Czarzastego z Radia Zet Dorota Gawryluk. 

 

- Staram się pomijać tego typu uwagi - odpowiedział początkowo Budka, wypomniał jednak liderowi Lewicy, że w I turze wyborów prezydenckich Robert Biedroń uzyskał gorszy wynik (2,22 proc.) niż kandydatka Lewicy Magdalena Ogórek (2,38 proc.) przed pięcioma laty.

 

Na odpowiedź Włodzimierza Czarzastego nie trzeba było długo czekać. "Wróg jest gdzie indziej, Borysie" - napisał na Twitterze Lider Lewicy.

 

"PiS to taka partia, z którą powinieneś walczyć. Nie z Lewicą. Ucz się od Rafała, jak nie być aroganckim. Rafał przegrał przez takie wypowiedzi jak Twoje i takich ludzi zakochanych w sobie jak Ty" - dodał.

 

 

- Ja jestem za pełną współpracą opozycji, pokazujemy to w Senacie. Ubolewać mogę tylko nad tym, że niektórzy kandydaci nie wznieśli się ponad podziały, nie stanęli obok (naszego) kandydata. Myśmy zapewniali i Rafał Trzaskowski jasno, czytelnie mówił w kampanii, że stanie obok każdego kandydata opozycji, który dostanie się do II tury - mówił Budka w Polsat News.

 

Jak podkreślił, "rozumiem frustrację niektórych, ale czas jest taki, że tylko współpraca daje określone rezultaty". 

 

ZOBACZ: Czarzasty: nie ma teraz polityka, który zjednoczyłby całą opozycję

 

Pytany o podsumowanie kampanii wyborczej, odpowiedział: "rozmawialiśmy już z Rafałem Trzaskowskim i sztabem, jutro zbiera się zarząd PO". - Działamy bardzo szybko. Jutro będzie raport z działań sztabowych. Miałem dziś spotkanie z socjologami, dużo pracy przed nami - mówił Budka.

 

Jak dodał, "jest analiza tam, gdzie coś poszło nie tak". - Duża praca na wschodzie przed nami. Oceniam bardzo dobrze pracę sztabu, zaangażowanie, jasny przekaz. Sam kandydat też był świetny - podkreślił lider PO.

 

WIDEO: zobacz fragment programu

  

 

Według Budki, prezydent Andrzej Duda nie wygrał "w sportowej rywalizacji". - Stopień zaangażowania pieniędzy publicznych, przed II turą premier Morawiecki jeździł i obiecywał czeki bez pokrycia - tłumaczył Budka. Jak dodał, przyczyną porażki kandydata KO było też "straszenie Rafałem Trzaskowskim i zderzenie z kampanią, która - według naszych szacunków - kosztowała ok. kilkadziesiąt milionów złotych publicznych pieniędzy".

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie