Blisko 100 proc. frekwencja na polskich statkach. Kto wygrał?

Polska
Blisko 100 proc. frekwencja na polskich statkach. Kto wygrał?
Flick/Bruno Girin
Zwycięzcą drugiej tury wyborów na statkach i platformach został Rafał Trzaskowski

Tylko jedna osoba z 384, które mogły głosować na ośmiu polskich statkach i platformach nie wzięła udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z informacji opublikowanej na stronach PKW. W tych obwodach ponownie wygrał Rafał Trzaskowski.

Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej opublikowano dane z ośmiu obwodów głosowania, które były zlokalizowane na czterech polskich statkach (Darze Młodzieży, Horyzoncie II, Fryderyku Chopinie, Oceanii) i czterech platformach wydobywczych (Baltic Beta, Lotos Petrobaltic, Petrobaltic, Petro Giant).

 

Zgodnie z ostatecznymi wynikami opublikowanymi przez PKW, frekwencja na polskich statkach i platformach wyniosła 99,74 proc. Uprawnione do głosowania były 384 osoby; wydano 383 karty do głosowania. Jedna osoba nie głosowała na platformie Petro Giant. W drugiej turze wyborów na statkach i platformach wydobywczych oddano 360 ważnych głosów.

 

250 głosów na Trzaskowskiego

 

Z danych PKW wynika ponadto, że zwycięzcą drugiej tury wyborów na statkach i platformach wydobywczych został Rafał Trzaskowski, który zdobył 250 głosów (69,4 proc.). Urzędujący prezydent zdobył ich 110 (30,5 proc.). Trzaskowski wygrał na sześciu jednostkach, a prezydent Andrzej Duda na dwóch - na platformach Lotos Petrobaltic i Petro Giant.

 

Pierwszą turę wyborów na statkach i platformach również wygrał Rafał Trzaskowski zdobywając (38 proc. - 140 ważnie oddanych głosów). Na kolejnych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak (19,5 proc. 72 głosy), Szymon Hołownia (17,6 proc. - 65 głosów) i Andrzej Duda (13,6 proc i 50 głosów).

 

Frekwencja w tych obwodach wyniosła wówczas 97,36 proc., z 379 uprawnionych głosowało 369 osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie