Duda zaprasza Trzaskowskich do Pałacu Prezydenckiego. Jest odpowiedź

Polska
Duda zaprasza Trzaskowskich do Pałacu Prezydenckiego. Jest odpowiedź
PAP/Leszek Szymański
Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego

- Zapraszam Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego w niedzielę na godz. 23; chcę żebyśmy podali sobie ręce - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. - Spotkanie to dobry pomysł, dziękuję; najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW - odpowiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent podkreślił, że wszyscy czekają na oficjalne wyniki wyborów. - Ale chcę w tym momencie i z tego miejsca zaprosić dzisiaj jeszcze i na dziś do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego z jego małżonką na godzinę 23. Ja wiem, że późno, ale myślę, że nikt z nas nie będzie dzisiaj do późnych godzin spał - oświadczył Duda.

 

ZOBACZ: "Niech żyje Polska". Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników exit poll

 

- Chciałem zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego, żebyśmy sobie podali rękę, i żeby ten uścisk dłoni zakończył tą kampanię - podkreślił prezydent.

 

Trzaskowski odpowiedział

 

Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie na Twitterze: "Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, Panie prezydencie.Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW".

 

 

Niewielka różnica

 

Zgodnie z wynikami badania exit poll przygotowanego przez Ipsos dla Polsat News, Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 50,4 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,6 proc. Wiele wskazuje na to, że to urzędujący prezydent zwyciężył w niedzielnym głosowaniu. Ostatecznie wyniki mogą jednak ulec zmianie. Ryzyko błędu statystycznego badania exit poll wynosi bowiem dwa punkty procentowe.

 

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9 proc - wynika z badania.

 

Wyniki tzw. late poll mają zostać opublikowane między godz. 1 a 3 w nocy.

 

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborcza Sylwester Marciniak na konferencji prasowej.

bas/pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie