Trzaskowski minimalnie przed Dudą. Przedwyborczy sondaż

Polska
Trzaskowski minimalnie przed Dudą. Przedwyborczy sondaż
PAP/Maciej Kulczyński

Na Rafała Trzaskowskiego chce głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich 44,6 proc. wyborców, a na Andrzeja Dudę - 44,4 proc. - wynika za badania przeprowadzonego przez CBOS tuż przed niedzielnym głosowaniem. Głosować zamierza 81,3 proc. uprawnionych.

CBOS przeprowadził telefoniczne badanie, tuż przed rozstrzygającym głosowaniem w wyborach prezydenckich. Udział zadeklarowało 81,3 proc. respondentów.

 

Rafała Trzaskowskiego zamierza poprzeć 44,6 proc. potencjalnych wyborców. Na Andrzeja Dudę chce głosować 44,4 proc. z nich. "Deklaracje pokazują, że żaden z kandydatów nie może być pewny wygranej w wyborach prezydenckich – poparcie dla obu z nich jest niemal takie samo" - podkreśliło CBOS.

 

Z danych CBOS wynika też, że 4,5 proc. respondentów jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. 0,9 proc. z nich zamierza oddać głos nieważny, a 5,6 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie.

 

ZOBACZ: Najnowsze sondaże. "Różnica w granicach błędu statystycznego"

 

Dane pochodzą z badania telefonicznego (CATI) CBOS, zrealizowanego w dniach 8-10 lipca 2020 r. na próbie kwotowej liczącej 500 dorosłych Polaków. 

 

Wcześniej w piątek CBOS opublikował inny sondaż, z którego wynikało, że w niedzielnych wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę zamierza głosować 50 proc. zadeklarowanych wyborców, na Rafała Trzaskowskiego - 38 proc. "7 proc. badanych nie ujawniło swoich preferencji, a 5 proc. stwierdziło, że nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos" - poinformował CBOS. 

 

Sondaż ten zrealizowano w dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2020 roku na próbie liczącej 1339 osób.     

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie