Burze z gradem. Ostrzeżenie dla czterech województw

Polska
Burze z gradem. Ostrzeżenie dla czterech województw
Polsat News
Ostrzeżenia obowiązują od godz. 14 do nocy

Burz z gradem i silnego wiatru mogą się spodziewać dziś mieszkańcy czterech województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. IMGW wydał alerty I i II stopnia.

Jak podaje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz w północnych i zachodnich powiatach województwa wielkopolskiego.

 

Miejscami spadnie grad

 

Na terenach tych prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może też spaść grad.

 

Z kolei alert drugiego stopnia obowiązuje na terenie całego województwa łódzkiego oraz w południowych i wschodnich powiatach województwa wielkopolskiego.

 

ZOBACZ: Nadchodzą silne burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW

 

Tam synoptycy prognozują wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów może wynieść od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą również występować burze z porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie nawet do 110 km/h. Burze będą występować głównie po południu i w pierwszej połowie nocy. W trakcie burz możliwy jest też grad.

 

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 14 do nocy.

 

Alerty pierwszego i drugiego stopnia

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

 

IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie