Karta LGBT w całym kraju? Burza w sieci po wpisie Ochojskiej

Polska
Karta LGBT w całym kraju? Burza w sieci po wpisie Ochojskiej
Polsat News
Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanka Janina Ochojska

Rafał Trzaskowski "wprowadzi kartę LGBT w całym kraju" - brzmiał fragment usuniętego już wpisu na Twitterze Janiny Ochojskiej, w którym europosłanka podała powody, dla których w II turze wyborów zagłosuje na kandydata KO. "Dziękujemy za prawdę, która jest dla nas oczywista; w obronie rodziny tylko Duda" - napisał poseł PiS Przemysław Czarnek.

W środę założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska opublikowała na Twitterze wpis, w którym podała pięć powodów, dla których w II turze wyborów zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Jak argumentowała, kandydat KO "poważnie traktuje problem zmian klimatycznych", "proponuje inwestycje »za rogiem«", "proponuje program równych szans na rynku pracy", "wprowadzi kartę LGBT w całym kraju" oraz "będzie prezydentem wszystkich Polaków".

ZOBACZ: "Nie jesteśmy ideologią". Demonstracja osób LGBT w centrum Poznania

 

Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Na wpis Ochojskiej odpowiedział m.in. poseł PiS Przemysław Czarnek. 

 

"Szczery »rzecznik« Rafała Trzaskowskiego, Pani Ochojska, ujawnia: #TrzaskowskiL4 wprowadzi kartę LGBT w całym kraju (pkt 4). Dziękujemy Pani Janino za prawdę, która jest dla nas oczywista. Dlatego w obronie rodziny tylko #DUDA2020" - napisał.

"Pani Ochojska się wygadała, ale Rabiej to lubi. Już się nie kryją" - napisał z kolei europoseł Dominik Tarczyński.

"Karta #Lgbt w całym kraju? Dobrze, że Pani Ochojska to ujawniła, bo kandydat, na potrzeby kampanii jakoś o tym milczy, kreując się na »obrońcę tradycyjnych wartości«" - wskazał wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

 

Na wpis Ochojskiej zareagował też poseł PiS Rafał Bochenek. Wyraził wobec niej szacunek za to, co od lat robi dla potrzebujących, ale przyznał, że nie rozumie jej zaangażowania politycznego w kampanię kandydata PO, "skrajnie ideologicznego i niewiarygodnego". "Pani Janino, jest Pani kobietą czynu, a @trzaskowski_ jest tego zaprzeczeniem" – napisał, a swój wpis zakończył dwoma wykrzyknikami i emotikonką z nosem Pinokia.

 

W odpowiedzi Ochojska podkreśliła, że nie jest zaangażowana w kampanię. "Poza tym byłam w Komitecie Wyborczym Szymona Hołowni" – napisała. Kandydat ten uzyskał 13,87 proc. głosów. Zdobył trzeci wynik – za Dudą i Trzaskowskim – i tym samym nie wszedł do II tury.

 

"Teraz każdy, kto chce głosować (mam nadzieję, że każdy) musi wybrać pomiędzy tymi dwoma kandydatami. Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada. A wybrać trzeba" – podkreśliła Ochojska.

W czwartek Janina Ochojska usunęła swój i wpis i zamieściła nowy - już bez wzmianki o Karcie LGBT. 

 

 

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie