Członkowie komisji wyborczej zakażeni koronawirusem. Co z II turą?

Polska
Członkowie komisji wyborczej zakażeni koronawirusem. Co z II turą?
Polsat News
Koronawirusa potwierdzono u 6 członków jednej z obwodowych komisji w gminie Mniszków

Koronawirusa potwierdzono u 6 osób, które podczas I tury wyborów prezydenckich pracowały w jednej obwodowych komisji w gminie Mniszków w powiecie opoczyńskim. Członków komisji zastąpiono innymi, wybory odbędą się w tym obwodzie normalnie - powiedział w środę wójt Paweł Werłos.

- Pracowali podczas I tury wyborów prezydenckich, ostatnio źle się czuli - tak o 6 członkach jednej z komisji obwodowych w gminie Mniszków mówił wójt Paweł Werłos.

 

ZOBACZ: Głosowanie korespondencyjne w II turze. Rekomendacja ministra zdrowia


Okazało się, że zarówno 6 osób z komisji, jak i 6 urzędników zajmujących się I turą wyborów są zakażeni koronawirusem. - Poddano ich kwarantannie, teraz czują się już dobrze. Na ich miejsce powołano inne osoby - dodał wójt.

- Uzupełniono skład komisji. Wszystko jest na dobrej drodze zgodnie z kalendarzem wyborczym. Taką mam informację, że wszystko jest zgodne z prawem - poinformował Werłos. Dodał, że najprawdopodobniej chorzy zarazili się podczas szkolenia przed wyborami.

 

"Przestrzegali rygorów sanitarnych"


- Według opinii pani dyrektor sanepidu (Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie - red.), stało się to na ogólnym szkoleniu, które odbyło się w maseczkach, z zachowaniem rygoru sanitarnego - zapewnia wójt.

 

ZOBACZ: Zmiany przed II turą wyborów


Na pytanie, czy członkowie komisji obwodowej w Mniszkowie mogli podczas I tury wyborów zarazić koronawirusem głosujących mieszkańców, Paweł Werłos odpowiedział, że wszystkie osoby z komisji, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 przestrzegały rygorów sanitarnych.

- Wszystkie osoby były w maseczkach, były rękawiczki, były dezynfekcje, nie było kolejek. Mam nadzieję, że to zjawisko nie nastąpiło, aczkolwiek nie jestem w stanie gwarantować - powiedział w środę wójt Paweł Werłos.

Gmina Mniszków liczy 4700 mieszkańców. Do głosowania, w II turze niedzielnych wyborów prezydenckich, uprawnionych jest ponad 3 tys. osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie