Wypadek autobusu w stolicy. Uderzył w zaparkowane auta

Polska
Wypadek autobusu w stolicy. Uderzył w zaparkowane auta
Polsat News
Z nieznanych przyczyn, kierowca uderzył w zaparkowane auta

Autobus linii 181 uderzył w zaparkowane pojazdy na warszawskich Bielanach. Z niewiadomych przyczyn kierowca zjechał z drogi i uszkodził stojące na poboczu pojazdy. Jedna z pasażerek autobusu została zabrana do szpitala.

We wtorek około godziny 10:35 stołeczna policja otrzymała zgłoszenie o kolizji z udziałem autobusu komunikacji miejskiej. Z nieznanych jeszcze przyczyn kierowca autobusu linii 181, jadącego w kierunku Placu Wilsona, zjechał z drogi i uderzył w zaparkowane wzdłuż jezdni samochody. Do zdarzenia doszło na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach.

 

Według wstępnych ustaleń policji kierowca był trzeźwy. W wyniku wypadku ucierpiała jedna z pasażerek autobusu, została przewiezona do szpitala. 

 

Na miejscu trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

 

Tragiczny wypadek w czerwcu

 

Do tragicznego zdarzenia z udziałem autobusu ZTM doszło w czerwcu na moście im. Grota-Roweckiego w Warszawie. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki, po czym autobus runął z wiaduktu. 

 

W wypadku zginęła jedna osoba, a 18 zostało poszkodowanych. 

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Są ustalenia komisji

 

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca autobusu był pod wpływem narkotyków, a wcześniej wielokrotnie łamał przepisy. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi kara 15 lat pozbawienia wolności. 

 

"Należy przeprowadzić kontrolę"

 

- Ta sprawa budzi niepokój, bo codziennie warszawską komunikacją miejską podróżują setki tysięcy ludzi, a nie jest to pierwszy wypadek wywołany przez pracownika spółki Arriva - mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 

 

ZOBACZ: Zderzenie dwóch autobusów i busa w Dźwirzynie. 14 osób poszkodowanych, w tym 2 dzieci

 

- Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że miasto pod rządami Platformy Obywatelskiej - a te działania kontynuuje Rafał Trzaskowski - wyprowadza usługi komunalne do firm z zagranicznym kapitałem, zaś brak dbałości o jakość tych usług może skutkować jej pogorszeniem. Z materiałów prasowych, które do nas dotarły wynika, że kierowca skarżył się na przemęczenie wynikające z długotrwałego okresu pracy (...) - wyjaśniał Kaleta, dodając, że "związkowcy miejskich spółek transportowych alarmują o problemach z tym związanych. Należy przeprowadzić kontrolę w jakich warunkach pracują". 

 

laf/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie