Zderzenie dwóch autobusów i busa w Dźwirzynie. 14 osób poszkodowanych, w tym 2 dzieci

Polska
Zderzenie dwóch autobusów i busa w Dźwirzynie. 14 osób poszkodowanych, w tym 2 dzieci
miastokolobrzeg.pl
Na wąskiej drodze dwukierunkowej zderzyły się dwa autokary i bus

W miejscowości Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie) zderzyły się dwa autokary i jeden bus. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób - poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski.

Jak przekazał rzecznik, do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Dźwirzyno. Na wąskiej drodze dwukierunkowej zderzyły się tam dwa autokary i bus.

 

- Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 19 osób podróżujących pojazdami, z czego 14 zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci w wieku około 10 lat - sprecyzował Azierski. Jak dodał w rozmowie z Polsat News, były to najprawdopodobniej autokary rejsowe.

 

Wideo: rozmowa z kpt. Krzysztofem Azierskim; zdjęcia z miejsca wypadku e-KG.pl

  

"Nikt nie poniósł poważnych obrażeń"

 

Rzecznik straży dodał, że obecnie wszystkie osoby znajdują się poza pojazdami. - Są zaopatrywane zarówno przez zespoły ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak również zastępy OSP i PSP - przekazał.

 

Podkreślił, że jak na razie nie stwierdzono u nikogo poważnych obrażeń. - Wszystkie osoby są kontaktowe i przytomne - poinformował strażak.

 

 

 

 

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

bia/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie