Śmiertelny wypadek w Lubinie. Trzydniowa żałoba w KGHM

Polska
Śmiertelny wypadek w Lubinie. Trzydniowa żałoba w KGHM
KGHM
Wprowadzono trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach KGHM

W Zakładach Górniczych Lubin, w Komorze Maszyn Ciężkich, we wtorek po godzinie 9.00 doszło do śmiertelnego wypadku. W trakcie prac przy rurociągu 45-letni pracownik koncernu KGHM doznał urazu głowy. Mimo natychmiastowej pomocy załogi i ratowników, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

45-letni ślusarz mechanik był mieszkańcem Nowej Wsi Lubińskiej, od roku pracował w KGHM. Niezwłocznie powołano komisję do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.

"Mimo natychmiastowej pomocy załogi i ratowników - zmarł jeden z Pracowników KGHM. Jesteśmy myślami i modlitwą z Jego Rodziną" - poinformował na Twitterze prezesa KGHM Marcin Chludziński.

 

Przekazał również, że wprowadzona została trzydniowa żałobę we wszystkich oddziałach KGHM. 

 

Zakłady Górnicze Lubin to podziemna kopalnia miedzi położona na północy Lubina.


Zarząd w komunikacie podkreślił, że "bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia".

 

Spółka podkreśliła, że liczba wypadków systematycznie spada

 

KGHM zapewnił również, że w koncernie przestrzegane są najwyższe standardy bezpieczeństwa, które są wdrażane w międzynarodowych koncernach górniczo-hutniczych na całym świecie. Koncern ma też konsekwentnie wprowadzać kolejne rozwiązania organizacyjne i techniczne.

 

ZOBACZ: Katastrofa budowlana w Mysłowicach. Ratownicy zakończyli akcję

 

"Celem jest ciągła poprawa stanu bezpieczeństwa oraz komfortu pracy załóg Polskiej Miedzi. Rzetelnie i skrupulatnie realizowane są określone w przepisach wymagania. KGHM wprowadza również wiele rozwiązań wykraczających poza kodeksowe obowiązki pracodawcy, m.in. centralne dyspozytornie, tzw. One Control Room, stałą automatyzację procesów technologicznych oraz inne rozwiązania służące kontroli bezpieczeństwa naszych pracowników" - wyjaśniono.

 

Spółka podkreśliła, że dzięki podjętym działaniom na przestrzeni ostatnich lat liczba wypadków systematycznie spada.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie