Gwiazdy Instagrama. Rekordzista dostaje milion dolarów za post

Kultura
Gwiazdy Instagrama. Rekordzista dostaje milion dolarów za post
www.instagram.com/therock
Dwayne "The Rock" Johnson ma ponad 189 milionów obserwujących na Instagramie

Aktor Dwayne "The Rock" Johnson jest gwiazdą, której posty na Instagramie kosztują sponsorów najwięcej. Ten były zapaśnik zarabia na jednym wpisie ponad milion dolarów.

Firma Hopper HQ, zajmująca się marketingiem w mediach społecznościowych, sprawdziła, jak bardzo "cenne" są poszczególne gwiazdy Instragama. W czołówce znaleźli się znani aktorzy, sportowcy i celebryci.

 

Najlepiej opłacany aktor świata

 

Najwięcej kosztuje współpraca z Dwaynem "The Rockiem" Johnsonem. Zresztą już wcześniej Forbes uznał go za najlepiej opłacanego aktora na świecie. W 2019 roku na jego konto wpłynęło prawie 90 milionów dolarów.

 

ZOBACZ: Znany gwiazdor filmów porno oskarżony o trzy gwałty

 

Z pewnością pomnażać majątek pomaga mu współpraca z firmą Under Armour, amerykańską marką sportową, z którą podpisał kontrakt w 2016 roku. Oprócz tego reklamował Apple i norweską markę wody butelkowanej Voss, w której to spółce ma  udziały. Na jego Instagramie widzimy zdjęcia pokazujące, jak ćwiczy na siłowni i promuje własną markę Tequili - Teremana.

 

Lista pretendentów

 

Warto przyjrzeć się jednak całej liście. Johnson ma dziś 189 milionów obserwujących i zarabia ponad milion dolarów na post. Ściga go jednak Kylie Jenner (184 mln obserwujących i 986 tys. dolarów na post). Więcej "śledzących" ma piłkarz Cristiano Ronaldo - aż 228 mln, ale jego jeden post kosztuje już "tylko" 889 tys. dolarów.

 

Dalej mamy Kim Kardashian (178 mln fanów i 858 tys. dolarów za post), piosenkarkę Arianę Grande (193 mln - 853 tys. dolarów), Selenę Gomez (182 mln - 848 tys.), Beyoncé (149 mln - 770 tys.) i Justina Biebera (140 mln - 747 tys.). "Topkę" domykają Taylor Swift (136 mln - 722 tys.) i piłkarz Neymar da Silva Santos Junior (139 mln - 704 tys.)

 

Atuty lidera

 

Skąd bierze się fenomen "The Rocka"? Jest dziś nowym Arnoldem Schwarzeneggerem - świetnie wypełnił lukę rynkową po słynnych aktorach kina akcji. - Dwayne "The Rock" Johnson miał niesamowity rok. Nadal dominuje w Hollywood przebojami kinowymi, w tym serią "Fast & Furious" i drugą częścią "Jumanji" - powiedział BBC Mike Bandar, współzałożyciel Hopper HQ.

 

W tym roku po raz pierwszy od czterech lat ani Jenner, ani Kardashian nie znalazły się na szczycie listy celebrytów.

 

Tekst powstał we współpracy z portalem comparic.pl

Jacek Walewski/ comparic.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie