Boks kontra MMA. "Babilon Fight Night" 17 lipca na kanałach Polsatu

Polska
Boks kontra MMA. "Babilon Fight Night" 17 lipca na kanałach Polsatu
Babilon Promotion
Pięściarze zmierzą się z zawodnikami MMA - to pierwsza taka gala w Polsce

Już 17 lipca czeka nas hit sportów walki - gala Tomasza Babliońskiego "Babilon Fight Night Boks MMA". Czeka nas starcie między innymi Tomasza Turkowskiego i Wojciecha Roja. Wszystkie walki z ich udziałem kończyły się nokautami, wiec i tym razem spodziewamy się KO. Transmisja z gali od godz. 20:00 na kanałach grupy Polsat.

Na gali, która odbędzie się w telewizyjnym studiu bez udziału publiczności, swoje umiejętności zaprezentuje Tomasz Turkowski (5-0, 5 KO), który w grudniu 2019 roku wrócił do ringu po trzyletniej przerwie. Będzie walczył z Wojciechem Rojem (2-1, 2 KO), więc możemy liczyć na efektowny nokaut. Żaden z nich nie zakończył starcia inaczej. 

 

Turkowski już wcześniej podkreślał - że mistrzem świata nie będę, ale chcę dawać kibicom radość. Na to bez wątpienia czekają kibice. 

 

Twarda i krwawa bitka

 

Na gali czeka nas również walka bokserka zapaśnika i mistrza Babilon MMA i FEN Daniela "Rutka" Rutkowskiego (10-2, 6 KO, 1 SUB) z pięściarzem Przemysławem "Kosiarzem" Runowskim (18-1).

 

- Dla mnie to bardzo duże wyzwanie sportowe, przypominające starcie Dawida z Goliatem. Oczywiście procy nie będę posiadał w dłoniach, ale mam dwie zdrowe ręce i postaram się złamać Goliata Runowskiego – powiedział Babilon Promotion Daniel "Rutek" Rutkowski. Były Mistrz Polski w zapasach w rozmowie z Polsat Sport zapewniał, że zamierza nawiązać "twardą, krwawą bitkę", bo wtedy "będzie miał szasnę".

 

POLSAT SPORT: Rutkowski: w walce z Runowskim będę zawziętym underdogiem

 

- Faworytem jest Runowski. Siebie widzę, jako zdecydowanego, bardzo zaciętego, odważnego i bijącego się do końca underdoga – dodał radomianin.

 

"Rutek" jest mistrzem federacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night w wadze piórkowej. Z kolei "Kosiarz" Runowski to były pretendent do tytułu WBA International, brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów o rekordzie 18-1. Pojedynek obu panów zapowiada się arcyciekawie.

 

To jednak nie koniec emocji, które czekają widzów 17 lipca. Zawodnik MMA Adrian "Ares" Błeszczyński (9-3-1) w formule bokserskiej spotka się z niepokonanym pięściarzem Łukaszem Staniochem (2-0). Starcie odbędzie się w limicie 82 kg na dystansie 6 rund.

 

W pojedynku kickboxera Jana Lodzika (2-0, 1 KO) z Patrykiem Trochimiakiem (1-0), któryś z zawodników po raz pierwszy będzie musiał poznać smak porażki. 

 

Transmisja z gali – Boks vs MMA – 17 lipca na kanałach grupy Polsat.

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie