Uroczysta premiera "Underdoga". To pierwszy polski film o zawodnikach MMA

Kultura

We wtorek odbyła się premiera filmu "Underdog" w reżyserii jednego z szefów i założycieli federacji KSW, Macieja Kawulskiego. Na ekranie zobaczymy m.in. Eryka Lubosa, gwiazdę sportów walki Mameda Khalidova, Aleksandrę Popławską, Emmę Giegżno, Tomasza Włosoka oraz Janusza Chabiora. "Underdog" do kin trafi w najbliższy piątek.

Główną postacią w filmie jest Borys "Kosa" Kosiński (Eryk Lubos) - zawodnik MMA, który własnie jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Sportowiec traci wszystko. Potem próbuje mozolnie wrócić na szczyt.

 

Kawulski powiedział na antenie Polsat News, że historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. 

 

- Jedna gala często pisze scenariusze na kilka filmów. Zbiór tych historii, które obserwujemy na 15 lat, stworzył bohatera i tę opowieść - dodał.

 

Aleksandra Popławska stwierdziła z kolei, że "Underdog" jest o tym, że "zawsze trzeba mieć nadzieję". - Trzeba walczyć do końca, nie poddawać się, nawet w momentach kryzysowych trzeba stoczyć tę ostatnią walkę - powiedziała aktorka. 

 

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie