Stanisław Karczewski pochwalił się wnukiem. "Dostanie od państwa 113 440 zł"

Polska
Stanisław Karczewski pochwalił się wnukiem. "Dostanie od państwa 113 440 zł"
Polsat News
Stanisław Karczewski po raz szósty został dziadkiem

Stanisław Karczewski pochwalił się w internecie, że został dziadkiem. To jego szósty wnuk. Polityk policzył również, ile pieniędzy z programów socjalnych wprowadzonych przez PiS otrzyma dziecko do ukończenia 18. roku życia.

Senator PiS Stanisław Karczewski pochwalił się na Twitterze, że po raz kolejny został dziadkiem. "Mam szóstego wnuka. Uroczy. Hura‼️cieszę się ogromnie" - napisał polityk. "Już w 2038 roku będzie głosować. Wierze w to, że dobrze" - dodał. Do wpisu dołączył zdjęcie śpiącego noworodka. 

 

Jednak oprócz radości z narodzin dziecka, polityk poinformował również ile pieniędzy w ramach programów socjalnych wprowadzonych przez PiS jego wnuk dostanie od państwa do osiągnięcia pełnoletności.

 

"W ramach 500 + i 300+ otrzyma przez 18 lat od państwa 113 400 zł" - wyliczył Karczewski.

 

 

Wpis polityka błyskawicznie rozszedł się po sieci. Większość komentujących gratuluje mu narodzin wnuka, jednak pojawiły się również głosy potępiające jego wyliczenia.

 

"Mam czwórkę dzieci. Każde z nich jest dla mnie warte mego życia. Jak Pan ciesząc się z wnuka (gratuluje) może przeliczać jego istnienie na dotacje Państwa?" - zapytał Roman Giertych.

 

 

Wpodobnym tonie wpis poltyka skomentowali równiez m.in. Marek Jakubiak i RóżaThun.

 

"Mam wnuczki, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy liczyć z tym związane dochody. Gratuluję oczywiście, lepiej by było inaczej tą super wiadomość przekazać" - skomentował Marek Jakubiak.

 

 

"Rozumiem, że chciał Pan powiedzieć: otrzyma od Państwa 113 400 zł. Tak, wiemy. To od nas otrzyma. Ale obawiamy się, że niewiele za to kupi, jeśli partia Dziadunia zostanie u władzy..." - napisała Róża Thun. 

 

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie