Huk, cisza, a potem krzyki ludzi. Świadek o wypadku w Dźwirzynie

Polska
Huk, cisza, a potem krzyki ludzi. Świadek o wypadku w Dźwirzynie
PAP/Marcin Bielecki
W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób

- Usłyszeliśmy potężny huk, potem nastała niesamowita cisza i za chwilę krzyk ludzi - relacjonował sierż. Rafał Kościelny z policji w Lwówku Śląskim. Policjant był świadkiem zderzenia dwóch autobusów i busa, do którego doszło w niedzielę w Dźwirzynie (woj. zachodniopomorskie).

W niedzielę wieczorem w Dźwirzynie w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie) zderzyły się dwa autokary i jeden bus. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób.

 

"Wszędzie było pełno krwi"

 

Świadkiem zdarzenia był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Mężczyzna przebywał z rodziną na urlopie. - Usłyszeliśmy potężny huk, potem nastała niesamowita cisza i za chwilę krzyk ludzi - powiedział w rozmowie z Polsat News sierż. Kościelny.

 

Jak relacjonował policjant kierowca jednego autobusu wypadł przez przednią szybę, podobnie jak osoba, która siedziała obok niego. – Wszędzie było pełno krwi - dodał funkcjonariusz. 

 

ZOBACZ: Zderzenie autokaru i ciężarówek. Wielu poszkodowanych

 

Mężczyzna podczas wypadku był na wycieczce rowerowej. - Staliśmy koło drogi, kiedy dwa autobusy zderzyły się ze sobą. Natychmiast z żoną rzuciliśmy rowery na ziemię i pobiegliśmy pomagać rannym - mówił. Dodał, że chwilę później z pomocą pośpieszył też kierowca busa, który jechał za jednym z autokarów. 

 

WIDEO: Relacja sierż. Rafała Kościelnego, świadka wypadku w Dźwirzynie

  

14 poszkodowanych, w tym dwoje dzieci

 

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Dźwirzyno. Na wąskiej drodze dwukierunkowej zderzyły się tam dwa autokary i bus.

 

- Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 19 osób podróżujących pojazdami, z czego 14 zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci w wieku około 10 lat - mówił w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski.

pgo/grz/ polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze