Czarzasty: w tej wojnie cywilizacyjnej stawiam na Trzaskowskiego

Polska
Czarzasty: w tej wojnie cywilizacyjnej stawiam na Trzaskowskiego
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty zadeklarował, że zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski nie jest genialnym kandydatem, ale w Polsce jest w tej chwili wojna cywilizacyjna. Ja mam dosyć pana Dudy i dosyć PiS-u. W związku z tym ja w tej wojnie cywilizacyjnej stawiam na Trzaskowskiego - powiedział w poniedziałek szef SLD, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

W poniedziałek w radiu TOK FM Czarzasty stwierdził, że w Polsce jest w tej chwili "wojna cywilizacyjna".

 

ZOBACZ: Czarzasty: nigdy nie będziemy przepraszać za Biedronia, jak przepraszaliśmy za Ogórek

 

- Ja mam tak dosyć tego Dudy i tak dosyć PiS-u i wiem, co będzie, bo czuję to, co będzie przy następnej kadencji pana Dudy. Poziom arogancji, poziom skłócenia ludzi, poziom takiego podejścia do społeczeństwa: "drugi raz mamy mandat to wam pokażemy" (…) To są specjaliści z PiS-u i specjalistą również od tego jest pan Duda. W związku z tym ja w tej wojnie cywilizacyjnej stawiam na Trzaskowskiego - powiedział.

 

"Uważam, że nie będzie walczył o państwo świeckie"

 

Czarzasty zaznaczył przy tym, że "nie uważa, że Trzaskowski jest genialnym kandydatem". "Uważam, że nie będzie walczył o państwo świeckie w sprawach równości, szczególnie równości kobiet i mniejszości wszelkiego typu nie będzie się jednoznacznie wypowiadał, tak jak się zresztą niejednoznacznie się wypowiada” - powiedział szef SLD.

 

Pytany o zapowiedziany przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt zmian w konstytucji wykluczający adopcję dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym stwierdził, że "jest coś ohydnego w tym, że grupą LGBT gra się w wyborach".

 

ZOBACZ: Gawkowski: nie wierzę, że będzie równość małżeńska i rozdział państwa od Kościoła

 

- PiS się w tym specjalizuje i wydaje mu się, że dzięki temu, że będzie grał interesami tej grupy, opluwaniem tej grupy, pokazywaniem tej grupy będzie miał lepszy wynik w wyborach. Jeżeli ktoś się specjalizuje w konflikcie, to jest dobrze dla PiS dobrany temat, tylko, że to nie jest dla ludzi dobrze dobrany temat - powiedział Czarzasty.

 

"To jest dyskryminacja"

 

Dodał, że w kwestii osób spod znaku LGBT Lewica uważa, że każdy jest równy, każdy ma prawo do małżeństwa i każdy ma prawo do adopcji.

 

- Nie można powiedzieć: "jesteś taki sam jak ja, masz równe prawa, ale tych praw nie będziesz miał". To jest dyskryminacja. Traktuję to jako ohydną walkę polityczną i powiem szczerze, słowo "ohydne" do pana Dudy przylepiłem kilka lat temu i ta "ohyda" się pokazuje po prostu co pewien czas w różnych sprawach - stwierdził Czarzasty.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie