Gawkowski: nie wierzę, że będzie równość małżeńska i rozdział państwa od Kościoła

Polska
Gawkowski: nie wierzę, że będzie równość małżeńska i rozdział państwa od Kościoła
Polsat News
Krzysztof Gawkowski gościem "Graffiti"

- Nie wierzę w to, że Trzaskowski będzie głosował za polityką senioralną, że będzie kandydatem Lewicy - powiedział w programie "Graffiti" Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy. Dodał, że "nie wierzy, iż będzie równość małżeńska i rozdział państwa od Kościoła".

Krzysztof Gawkowski stwierdził, że w wyborach prezydenckich nie chodzi o to, żeby się cieszyć, ale "ważne żeby wybrać takiego kandydata, a później prezydenta, który będzie dawał sobie radę z tym, co obiecał".

 

"Wolę w Pałacu Prezydenckim..."

 

Gawkowski powiedział, że nie wierzy w to, "iż Trzaskowski będzie głosował za polityką senioralną, że będzie kandydatem Lewicy". - Nie wierzę, że będzie równość małżeńska, nie wierzę w rozdział państwa od Kościoła - dodał.

 

ZOBACZ: Przewaga w granicach błędu statystycznego. Najnowszy sondaż prezydencki

 

- Ale wolę w Pałacu Prezydenckim mieć osobę prezydenta, która będzie szanowała Konstytucję, która będzie przeciwdziała wojnie polsko-polskiej niż prezydenta, który przez pięć lat obiecywał, ze będzie łączył, a dzielił Polaków - dodał.

 

Gawkowski pytany przez Piotra Witwickiego o poparcie Lewicy dla Trzaskowskiego stwierdził, że chodzi o to, by "nie iść pod prąd ze swoim elektoratem". - Mądrzy i rozsądni politycy słuchają się swojego elektoratu, a nie narzucają mu swoją wolę - powiedział.

 

"80 proc. zagłosuje na Trzaskowskiego, a 20 proc. na Dudę albo wcale"

 

Polityk Lewicy przekonywał, że "elektorat Lewicy deklaruje się jasno". - 80 proc. mówi, że zagłosuje na Trzaskowskiego, a 20 proc. na Andrzeja Dudę albo w ogóle nie pójdzie na wybory - mówił.

 

- Uważam, że elektorat wielkomiejski 12 lipca niestety będzie w jakiejś części na wyjazdach, a w związku z tym będzie to elektorat, który może nie pójść na wybory, bo nie sądzę, że wszyscy wezmą zaświadczenia o głosowaniu poza miejscem zamieszkania - mówił polityk Lewicy. 

 

Powołując się na badania IPSOS dodał: - Bardziej ten wiejski elektorat, mniejszych miast, głosuje na Dudę, ten większych miast głosuje na Trzaskowskiego.

 

"Trzaskowski dzielnie walczy"

 

- W związku z tym, z jakiegoś elektoratu coś wypadnie, a wypadnie też z wiejskiego, bo IPSOS to pokazuje. Może się okazać, że tych głosów zabraknie, co nie zmienia faktu, że Trzaskowski dzielnie walczy - mówił.

 

WIDEO: Rozmowa Piotra Witwickiego z Krzysztofem Gawkowskim w "Graffiti"

  

"Debatowy tchórz"

 

Gawkowski odniósł się również do planowanych debat przed drugą II turą wyborów. Andrzej Duda weźmie udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, a Rafał Trzaskowski będzie debatował podczas "Areny prezydenckiej" w Lesznie.

 

ZOBACZ: Będą dwie debaty. Duda w Końskich, Trzaskowski w Lesznie

 

Dodał, że 7-10 proc. Polaków według sondaży nie podjęło jeszcze decyzji na kogo zagłosuje. - To debata by się przydała. Jak ten debatowy tchórz, bo tak myślę o panu prezydencie, nie chce tej debaty, to tego nie rozumiem, bo powinna być debata - dodał. 

 

Poprzednie odcinki można obejrzeć tutaj. 

pgo/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie