Lot donikąd dla spragnionych podróży. Nietypowa propozycja lotniska

Polska
Lotnisko proponuję pasażerom niezapomniany lot

Lotnisko w Tajpej, stolicy Tajwanu, uruchomiło program tzw. udawanych podróży. Szczęśliwcy, którzy zostali wybrani spośród tysięcy chętnych, mogą przejść kontrolę na lotnisku, zjeść posiłek w strefie wolnocłowej, usiąść w samolocie, a następnie... nigdzie nie polecieć. To rozwiązanie dla osób, które nie mogą polecieć na wymarzone wakacje przez epidemię koronawirusa.

Pierwszy "lot donikąd" miał miejsce w ostatni czwartek. Z oferty lotniska Songshan skorzystało dotychczas 60 osób, wybranych losowo spośród ponad 7 tys. chętnych.

 

ZOBACZ: Samolot wylądował niemal na masce auta [WIDEO]

 

- Naprawdę chcę wylecieć z kraju, ale przez pandemię wiele kierunków jest niedostępnych - powiedziała agencji Reutera Hsiao Chun-wei, jedna z pasażerek lotu, która na pokład samolotu zabrała małego syna.

 

Będą kolejne "edycje"

 

Po odprawie i przejściu kontroli lotniskowej pasażerowie mogli spędzić czas w strefie wolnocłowej. Następnie po wejściu na pokład airbusa A330 linii China Airlines mieli możliwość porozmawiania ze stewardessami i kapitanem lotu. Gdy w końcu zajęli swoje miejsca, mogli przystąpić do głównej atrakcji... półgodzinnego wykładu na temat środków bezpieczeństwa podejmowanych na lotnisku i pokładach samolotu w dobie epidemii koronawiursa.

 

Po wyjściu z samolotu, pasażerowie skierowali się do punktu odbioru bagażu, a następnie "wracali" do kraju. Lotnisko zapowiada kontynuację akcji w następnych tygodniach.

 

Tajwan jest jednym z krajów, który skutecznie zapobiegł dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii. Ostatni nowy przypadek zakażenia potwierdzono 3 lipca. Łącznie od początku epidemii odnotowano 449 zakażeń, z czego 438 osób wyzdrowiało. Z powodu Covid-19 zmarło 7 osób. Mimo minimalnego zagrożenia, obostrzenia dotyczące podróżowania pozostają w mocy. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba pasażerów w pierwszych pięciu miesiącach od początku roku zmalała o 64 proc. Pasażerowie mogą korzystać z lotów wewnątrzkrajowych, na pobliskie wyspy oraz na wschodnie wybrzeże Chin.

bas/ml/ Reuters, New York Post, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie