Biznesmen kupił maseczkę ze złota. "Nie wiem czy chroni przed koronawirusem"

Świat
Biznesmen kupił maseczkę ze złota. "Nie wiem czy chroni przed koronawirusem"
pixabay/leo2014; Twitter/@_me_things__
"Podejmuje inne środki ostrożności" - zapewnia biznesmen

Pewien biznesmen z miasta Puna na zachodzie Indii wydał ok. 4 tys. amerykańskich dolarów na wykonaną na miarę maskę ze złota, która ma go chronić przed epidemią koronawirusa. - To cienka maska z niewielkimi otworami, które pomagają mi oddychać - powiedział AFP Shankar Kurhade.

- Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności - dodał.

 

ZOBACZ: 13 tys. mandatów za brak maseczek. Policja: nie będzie taryfy ulgowej za lekceważenie przepisów

 

Osiem dni zajęło rzemieślnikom wykonanie tej 60-gramowej maski pokrytej złotem.

 

Kurhade, który jest właścicielem firmy produkującej hangary, powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia dla siebie złotej maseczki po obejrzeniu reportażu o mężczyźnie, który do ochrony przed Covid-19 zafundował sobie maskę ze srebra.

 

Ponad 670 tys. zakażeń

 

- Ludzie proszą mnie o selfie - powiedział biznesmen z Puny w stanie Maharasztra. I dodał, że ludzie są pod wrażeniem, gdy go widzą w złotej masce.

 

 

Ten 49-letni mężczyzna lubi ozdabiać się złotą biżuterią. Jak przyznaje, ma na sobie ok. 1 kg złota, w tym bransoletę, naszyjnik i pierścienie, które nosi na każdym palcu prawej dłoni.

 

Indie wprowadziły obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wybuchu epidemii w kraju tym zdiagnozowano ponad 673 tys. zakażeń, ponad 19 tys. osób zmarło. Indie są czwartym krajem, po USA, Brazylii i Rosji, jeśli chodzi o największą liczbę infekcji SARS-CoV-2. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie