Szczepionka na Covid-19. Brazylia rozpoczyna testy

Świat
Szczepionka na Covid-19. Brazylia rozpoczyna testy
PAP/EPA/SAUL LOEB / POOL
Zarejestrowano 9000 ochotników chcących wziąć udział w testach

Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła w piątek plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej przez chińską firmę Sinovac- poinformował Reuters.

Badania nad chińską szczepionką przygotowaną przez Sinovac Biotech Ltd., firmę biofarmaceutyczną z Pekinu, będzie prowadził Instytut Butantan z San Paulo. Umowa z Sinovac obejmuje nie tylko próby szczepionki ale także przeniesienie technologii jej produkcji do Brazylii.

 

ZOBACZ: Szczepionka na Covid-19 obowiązkowa? Wiceminister odpowiada

 

Gubernator stanu San Paulo, Joao Doria, powiedział, że 9000 ochotników zostało już zarejestrowanych do testowania szczepionki przeciwko COVID-19, chorobie układu oddechowego wywołanej przez nowy koronawirus.

 

Testy w 12 ośrodkach

 

Testy kliniczne zostaną przeprowadzone przez 12 ośrodków badawczych w sześciu stanach brazylijskich: San Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Brasilia, Rio Grande do Sul i Parana.

 

ZOBACZ: Szczepionka na koronawirusa. Ilu Polaków chce się zaszczepić?

 

Zatwierdzenie przez Anvisa planu badań klinicznych nastąpiło po tym - podkreśla gubernator San Paulo - jak Brazylia przekroczyła 1,5 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19, co jest drugim, po Stanach Zjednoczonych, najgorszym rezultatem wybuchu epidemii na świecie. W Brazylii zmarło na Covid-19 już 63 174 ludzi.

 

Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w piątek wieczorem, w dobowym raporcie, o 1290 zgonach na Covid-19 i 42 223 kolejnych przypadkach zakażeń.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie