Szczepionka na Covid-19 obowiązkowa? Wiceminister odpowiada

Polska
Szczepionka na Covid-19 obowiązkowa? Wiceminister odpowiada
PAP/Piotr Nowak
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński

- Na ten moment nie planu, by szczepionka na COVID-19, gdyby została stworzona, była obowiązkowa - powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Wiceminister był pytany na briefingu w Warszawie m.in. o wyniki badania, z którego wynika, że 37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki przeciw COVID-19, gdyby była dostępna. Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia od 2 do 9 czerwca 2020 r. 28 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie skorzystałoby ze szczepionki, a 34 proc. nie miało zdania.

 

ZOBACZ: Szczepionka na koronawirusa. Ilu Polaków chce się zaszczepić?

 

- Na ten moment - jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa - możemy powiedzieć, tak samo jak w przypadku innych szczepień, że wszystkie, które są dopuszczane przez resort mają potwierdzoną wartość medyczną - powiedział Cieszyński.

 

"Nie ma planu, by szczepionka była obowiązkowa"

 

Pytany, czy są plany obowiązkowych szczepień na COVID-19, wiceminister przekazał, że "nie ma na ten moment takiego planu, by było to szczepienie obowiązkowe".

 

- Wszelkie decyzje zapadają wtedy, kiedy szczepionka jest dostępna i jest komplet informacji. Wtedy można podjąć decyzję w 100 proc. rzetelnie. Na ten moment takich planów nie ma - dodał.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie