Rozpracowano siatkę pedofilów. Znaleziono zdjęcia niemowląt

Świat
Rozpracowano siatkę pedofilów. Znaleziono zdjęcia niemowląt
Polsat News/ zdjęcie ilustracyjne
Znaleziono fotografie dokumentujące praktyki sadystyczne, jakich dopuszczano się nawet wobec niemowląt

Włoska policja przeprowadziła w sobotę w 15 regionach kraju operację przeciwko siatce pedofilów działających w sieci, którzy wymieniali materiały pornografii dziecięcej. Wśród znalezionych dowodów były zdjęcia niemowląt. Trzy osoby aresztowano.

Zakrojoną na szeroką skalę akcję i 50 rewizji koordynowała policja pocztowa, specjalizująca się w tropieniu przestępczości w internecie. Jej funkcjonariusze odkryli, że wymiana wstrząsających - jak się podkreśla - wizerunków odbywała się na popularnym komunikatorze.

 

Sadyzm wobec niemowląt

 

Znaleziono fotografie dokumentujące praktyki sadystyczne, jakich dopuszczano się nawet wobec niemowląt. Ustalono tożsamość osób, które kryły się za pseudonimami używanymi w internecie.

 

ZOBACZ: Chciał się umówić z 13-latką. Na miejscu czekał "łowca pedofilów"

 

W śledztwie przeciwko internetowym pedofilom uczestniczył kanadyjski ośrodek do walki z wyzyskiem dzieci - podały włoskie media.

 

- Bardzo ważna była współpraca z międzynarodowymi instytucjami - powiedziała Fabiola Silvestri z policji pocztowej w Turynie. - Otrzymaliśmy z Kanady różne sygnały o użytkownikach zlokalizowanych we Włoszech"- dodała.

 

Jak ujawniła Silvestri, śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przed rokiem.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie