Chciał się umówić z 13-latką. Na miejscu czekał "łowca pedofilów"

Polska
Chciał się umówić z 13-latką. Na miejscu czekał "łowca pedofilów"
KPP w Będzinie
Zamiast 13-latki na miejscu czekała policja

Policjanci z Będzina (Śląskie) zatrzymali mieszkańca Czeladzi, który przez internet próbował nakłonić 13-latkę do poddania się innej czynności seksualnej. W rzeczywistości kontaktował się z nim wrocławianin, który współpracował już z policją przy podobnych zatrzymaniach.

Jak podała we wtorek komenda wojewódzka w Katowicach, pod koniec minionego tygodnia mieszkaniec Wrocławia przekazał informację będzińskim policjantom o 32-letnim mieszkańcu Czeladzi, z którym nawiązał kontakt za pośrednictwem popularnego internetowego portalu komunikacyjnego.

 

Pieniądze za spotkanie

 

"Mężczyzna był przekonany, że nowo nawiązana znajomość i dalsza korespondencja prowadzona jest z 13-letnią dziewczynką. W trakcie rozmowy bardzo szybko przeszedł do złożenia propozycji małoletniej poddania się innej czynności seksualnej. 32-latek nalegał na spotkanie proponując w zamian pieniądze" - opisuje będzińska komenda.

 

 

W umówionym z pedofilem miejscu zamiast 13-latki pojawił się wrocławianin wraz z policjantami, których wcześniej zawiadomił.

  

Po zatrzymaniu 32-latek usłyszał zarzut składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej. Policjanci zabezpieczyli także należący do niego sprzęt komputerowy, który będzie sprawdzony między innymi pod kątem pornografii dziecięcej. Na czas prowadzenia postępowania 32-latek został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić do pięciu lat więzienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie