Pociąg zderzył się z busem. Zginęło 20 osób, co najmniej 8 jest rannych

Świat
Pociąg zderzył się z busem. Zginęło 20 osób, co najmniej 8 jest rannych
Reuters
Według wstępnych ustaleń lokalnych władz kierowca busa usiłował przejechać przez tory przed zbliżającym się pociągiem

W położonej na wschodzie Pakistanu prowincji Pendżab pociąg pasażerski na niestrzeżonym przejeździe kolejowym uderzył w przewożący sikhijskich pielgrzymów bus; zginęło 20 osób; co najmniej osiem jest rannych - poinformowały w piątek lokalne władze.

Grupa sikhijskich pielgrzymów, pochodzących z położonego na północnym zachodzie kraju Peszawaru, wracała z będącego ważnym centrum religijnym sikhów miasta Nankana Sahib - relacjonuje agencja AP.

 

Według wstępnych ustaleń lokalnych władz kierowca busa usiłował przejechać przez tory przed zbliżającym się pociągiem, ale samochód wpadł w poślizg i utknął na przejeździe.

 

Ofiary pochodziły z jednej rodziny, wśród nich było siedem kobiet; ranni, z których dwoje jest w stanie krytycznym, zostali przetransportowani do szpitala w Lahore - podaje AP, powołując się na lokalną policję.

 

25 tys. ludzi ginie rocznie na drogach Pakistanu

 

Prezydent Pakistanu Arif Alvi i premier Imran Khan wydali oświadczenia, wyrażające głęboki smutek i nakazujące władzom lokalnym zapewnienie najlepszej opieki poszkodowanym.

 

ZOBACZ: Wjechał w namiot przed szpitalem. "Myślał, że służy do dezynfekcji"

 

W Pakistanie często dochodzi do wypadków z udziałem pociągów, głównie z powodu nieegzekwowania zasad bezpieczeństwa, źle utrzymanej infrastruktury kolejowej i błędów kierowców - zaznacza AP, przypominając podobne zdarzenie z lutego, w którym zginęło 19 osób, a 28 zostało rannych. Do jeszcze większej tragedii doszło w listopadzie 2019 r., gdy pożar pociągu pochłonął 74 ofiary.

 

Jak zauważa agencja AFP, w liczącym ponad 200 mln mieszkańców Pakistanie na drogach rokrocznie ginie ok. 25 tys. osób. Przyczyn tak wielu ofiar w kraju, w którym liczba samochodów jest wciąż stosunkowo mała, upatruje się w złej jakości drogach, niesprawnych technicznie pojazdach i nieprzestrzegających prawa kierowcach.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie