Zrzucił ze schodów sąsiadkę. Agresor usłyszał zarzuty

Polska
Zrzucił ze schodów sąsiadkę. Agresor usłyszał zarzuty
lodzka.policja.gov
Napastnika zatrzymała policja. Był on znany z wcześniejszych konfliktów z prawem.

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Łęczycy, który zaatakował swoją sąsiadkę. Mężczyzna zrzucił kobietę ze schodów, powodując u niej liczne obrażenia ciała. Agresor usłyszał już zarzuty, grozi mu kara co najmniej do 5 lat więzienia.

Jak poinformował asp. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło na jednym z łęczyckich osiedli we wtorek wieczorem.

 

ZOBACZ: Smród, śmieci i wylewające się fekalia. Koszmarny sąsiad

 

- 66-latka wracając do mieszkania, na klatce schodowej została zaczepiona przez sąsiada. 21-latek zaczął jej ubliżać i grozić pobiciem, a po chwili słowa przerodziły się w agresję fizyczną. Mężczyzna zepchnął kobietę ze schodów – wyjaśnił oficer prasowy.

 

Pokrzywdzona m.in. z urazem nogi trafiła do szpitala.

 

Był nietrzeźwy, usłyszał zarzuty

 

Napastnika zatrzymała policja. Był on znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

- Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Takie przestępstwa zagrożone są karą do lat 5 więzienia, jednak w związku z tym, iż podejrzany był już wcześniej notowany, może grozić mu wyższy wymiar kary – dodał asp. Kowalski.

 

Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie