Wypadek w Bogusławicach. Podano prawdopodobną przyczynę

Polska
Wypadek w Bogusławicach. Podano prawdopodobną przyczynę
PAP/Waldemar Deska
Doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru

Pęknięta opona cysterny to - według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego - prawdopodobna przyczyna czwartkowej katastrofy drogowej w Bogusławicach w powiecie częstochowskim (Śląskie) - podała w wieczornym komunikacie śląska policja.

W ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne.

 

Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach. 28 osób odniosło obrażenia, nikt nie zginął.

 

WIDEO: Pęknięta opona cysterny to prawdopodobna przyczyna czwartkowej katastrofy drogowej

  

 

Jedna z głównych arterii kraju - droga krajowa nr 1, na której doszło do wypadku, w czwartek wieczorem była wciąż nieprzejezdna.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia odwiedził rannych w wypadku w Bogusławicach. Jaki jest ich stan?

 

6 osób wciąż pozostaje w szpitalach – podało w piątek Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.

 

Według rzeczniczki wojewody Aliny Kucharzewskiej, stan 4 osób z najpoważniejszymi obrażeniami, który w czwartek określano jako ciężki, nie pogorszył się i na tę chwilę nie ma zagrożenia dla ich życia.

 

25 osób przebywa w ośrodku w miejscowości Złoty Potok. To Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski do pracy. Jak poinformowała Alina Kucharzewska, jeszcze w piątek będą od nich pobrane wymazy na obecność koronawirusa. - Chcemy mieć pewność co do stanu ich zdrowia, bo mieli przecież bezpośredni kontakt ze służbami ratowniczymi – wyjaśniła.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie