Telewizja Polsat ma zgodę na kupno spółek grupy Interia

Biznes
Telewizja Polsat ma zgodę na kupno spółek grupy Interia
Telewizja Polsat
Telewizja Polsat otrzymała zgodę UOKiK na zakup spółek grupy Interia

Telewizja Polsat dostała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup spółek z grupy Interia - poinformował Cyfrowy Polsat w czwartkowym komunikacie.

Dodano, że zamknięcie transakcji, zgodnie z postanowieniami umowy przedwstępnej, oczekiwane jest w lipcu 2020 roku.

 

Na początku maja tego roku Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia.

 

Jak wtedy informowano, finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych Telewizji Polsat. Wartość transakcji to 422 mln zł.

 

ZOBACZ: Telewizja Polsat kupuje Interię

 

Jak wskazano w majowym komunikacie dotyczącym zawarcia przedwstępnej umowy, grupa Interia znajduje się obecnie w pierwszej trójce krajowych graczy w Internecie, zarówno pod względem realnych użytkowników, jak i liczby odsłon stron oraz jest liderem pod względem dynamiki wzrostu. Podano, że z jej usług co miesiąc korzysta ponad 16 mln realnych użytkowników, a liczba odsłon stron Grupy Interia w sieci przekracza miesięcznie 1,3 miliarda.

 

W komunikacie podkreślono też wtedy, że dla Grupy Polsat zakup Interii to strategiczna inwestycja w obszarze Internetu. Wskazano, że jest to zarówno istotne wzmocnienie pozycji na rynku reklamy online, jak i dodatkowy kanał dystrybucji oraz monetyzacji treści produkowanych na potrzeby 34 kanałów telewizyjnych z logiem Polsatu.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie