Rozmowa Trzaskowskiego z Obamą. Kierwiński podał szczegóły

Polska
Rozmowa Trzaskowskiego z Obamą. Kierwiński podał szczegóły
Polsat News
Marcin Kierwiński w programie "Graffiti"

- To była dobra rozmowa o ważnych sprawach - mówił w "Graffiti" Marcin Kierwiński (KO) pytany o środową rozmowę kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego z byłym prezydentem USA Barackiem Obamą. - (Obama - red.) ma kontakty, ma możliwość oddziaływania na politykę amerykańską - dodał Kierwiński. Poseł KO odniósł się również do kwestii ułaskawienia osoby, która miała dopuścić się gwałtu.

Jak podała wtorkowa "Rzeczpospolita", pod koniec swojej kadencji prezydent Andrzej Duda dokonał kilku ułaskawień.

 

"14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób – to rekord – w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także – i to rzadkość – osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego" - napisała gazeta.

 

Do tej sprawy w środę odniósł się prezydent Andrzej Duda. "Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG" - napisał na Twitterze prezydent.

 

"Wiemy za mało"

 

Marcin Kierwiński (KO) powiedział w "Graffiti", że tłumaczenie prezydenta i jego kancelarii go nie przekonują. - Ja oczekuję tego, że pełna akta sprawy zostaną pokazane opinii publicznej  - dodał.

 

- Chciałbym, żeby Kancelaria Prezydenta była transparentna w tego typu sprawach, żeby minister (Paweł - red.) Mucha wyszedł, pokazał komplet dokumentów, także kogo ta sprawa dotyczy - mówił poseł KO. 

 

ZOBACZ: Burza wokół prezydenckiego ułaskawienia. Andrzej Duda zabiera głos

 

Jak ocenił, opinia publiczna wie za mało na temat tej sprawy. - Oczekuję wyjaśnień od Kancelarii Prezydenta. Jeżeli tych wyjaśnień nie ma to znaczy, że jest drugie dno - stwierdził.

 

Kierwiński podkreślił także, że prezydent Duda rozpoczął kadencją od "ułaskawienia swoich politycznych kumpli". Poseł KO nawiązał prawdopodobnie do ułaskawienia Mariusza Kamińskiego - obecnego szefa MSWiA - oraz Macieja Wąsika.

 

WIDEO: Marcin Kierwiński w "Graffiti"

  

Rozmowa z Obamą

 

"Dziś rozmawiałem z Barackiem Obamą o demokracji w Polsce, o znaczeniu naszego kraju dla zjednoczonej Europy, a także o tym, jak kluczową sprawą jest sojusz polsko-amerykański" - poinformował w środę wieczorem na Twitterze kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

 

- To była dobra rozmowa o ważnych sprawach - powiedział Trzaskowski. Jak podkreślił, Obama "dobrze zapisał się w historii Polski", a za jego kadencji w Polsce pojawili się pierwsi amerykańscy żołnierze.

 

- (Obama - red.) ma kontakty, ma możliwość oddziaływania na politykę amerykańską, zwłaszcza w kontekście tego, co się dzieje w wewnętrznej kampanii amerykańskiej - stwierdził Kierwiński.

 

Poprzednie odcinki programu można obejrzeć tutaj.

wka/zdr/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie