Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]
PAP/EPA/DAVID CROSLING

Kilka najbardziej zaawansowanych szczepionek przeciwko Covid-19, m.in. koncernu AstraZeneca oraz amerykańskiej firmy Moderna, wchodzi w trzecią, decydującą fazę badań klinicznych. Według zapowiedzi pierwsze preparaty będą gotowe przed końcem 2020 r. Tymczasem pandemia nie odpuszcza. W USA zanotowano najwyższy dzienny bilans nowych zakażeń koronawirusem od początku epidemii w tym kraju.

wka/dk/polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej
Zapis relacji
Relacja zakończona

Istnieje "bardzo małe ryzyko", by zwierzęta domowe mogły zarazić swoich właścicieli Covid-19 - oświadczyła w czwartek główna ekspertka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dr Soumya Swaminathan.

Niektóre zwierzęta mogą zakazić się koronawirusem SARS-CoV-2 przez bliski kontakt z zainfekowanymi ludźmi. Dotychczas udokumentowano kilka takich przypadków u kotów, norek i nawet tygrysów - powiedziała Swaminathan podczas konferencji w Genewie.

Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), jedyny producent węgla kamiennego w Czechach, wstrzymują od piątku wydobycie. Firma podjęła decyzję w czwartek po przeanalizowaniu wyników badań przesiewowych na obecność koronawirusa, które przeprowadzono wśród pracowników.

Czeski minister zdrowia Adam Vojtiech po wizycie w regionie zapewnił, że nie ma mowy o jego izolacji.

OKD obecnie wydobywa węgiel w trzech kopalniach - CzSA, CzSM–Południe i CzSM-Północ. W kopalni Darków wydobycie przerwano z powodu koronawirusa już 25 maja. Rzeczniczka prasowa OKD Nad’a Chattova w komunikacie prasowym o wstrzymaniu wydobycia napisała, że w każdej kopalni dla zapewnienia bezpieczeństwa pozostanie po około 200 osób.

Do 25 wzrosła liczba koszykarzy ligi NBA zakażonych koronawirusem. W czwartek zanotowano dziewięć nowych przypadków. Ponadto infekcję wykryto u dziesięciu członków sztabów szkoleniowych. Rozgrywki mają być wznowione 30 lipca.

Dzień wcześniej komisarz ligi Adam Silver przyznał w wywiadzie dla magazynu "Time", że koronawirus może uniemożliwić wznowienie sezonu. - Nie przemy do gry bez względu na wszystko - podkreślił.

Kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w szpitalach we Francji - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju.

W sumie od początku pandemii na Covid-19 zmarło we Francji 29 875 osób, z czego 19 378 w szpitalach.

Łączna liczba zakażeń wzrosła od środy o 659, do 166 368. Poprzedniego dnia zgłoszono 918 nowych infekcji.

Mieszkańcy Hiszpanii wydają podczas epidemii koronawirusa więcej pieniędzy na żywność - wynika z badań opublikowanych przez hiszpańskie media. Odnotowują one, że ponad połowa Hiszpanów powróciła już do poziomu wydatków sprzed okresu masowych zakażeń SARS-CoV-2.

Jak poinformował w środę portal Merca2, na przełomie czerwca i lipca zaobserwowano w Hiszpanii, że 53 proc. "głównych żywicieli" gospodarstw domowych powróciło do takiego samego poziomu wydatków jak w lutym.

Z badania banku BBVA wynika, że od marca do początku maja aż 61 proc. Hiszpanów ograniczyło swoje wydatki, głównie z powodu przymusowej izolacji spowodowanej licznymi zakażeniami koronawirusem.

Według banku w czasie izolacji ponad połowa "głównych żywicieli", czyli osób zarabiających najwięcej w gospodarstwie domowym, oszczędzała przeciętnie 367 euro. Wraz z rozluźnianiem obostrzeń zdolność do ich oszczędzania w ciągu miesiąca spadła do 298 euro.

Około 300 tysięcy ton ważyć będą wyrzucone w tym roku we Włoszech zużyte maseczki ochronne i rękawiczki - te prognozy przedstawił Instytut Ochrony Środowiska w związku z inauguracją specjalnej kampanii zachęcającej do właściwego wyrzucania tych odpadów.

Kampanię społeczną przygotowało Ministerstwo Ochrony Środowiska ze Strażą Przybrzeżną. Udział tej formacji w inicjatywie wynika z obaw, że wiele maseczek i jednorazowych gumowych rękawiczek trafi do morza jako niebezpieczne odpady.

Właśnie na wybrzeżu nakręcono krótki film, w którym znany włoski aktor Enrico Brignano gani osoby wyrzucające środki ochrony na ulice i zachęca do tego, by wrzucać je do kontenerów na odpady nienadające się do przetworzenia.

Wcześniej w związku z zaśmiecaniem ulic w Rzymie stołeczne władze wprowadziły karę do 500 euro za wyrzucenie maseczki lub rękawiczek na chodnik, jezdnię czy na trawnik.

Szacuje się, że codziennie we Włoszech wyrzucanych jest 37,5 miliona maseczek i 80 milionów rękawiczek. 

W Portugalii w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło ośmiu chorych, a w tym samym czasie w Hiszpanii - pięciu. Liczba potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem powiększyła się o 313 w Portugalii i o 444 w Hiszpanii - poinformowały w czwartek władze tych krajów.

Codzienny komunikat ministerstwa zdrowia Portugalii podaje, że dotychczas odnotowano w kraju 42 782 zakażenia SARS-CoV-2, a na wywoływaną przez niego chorobę zmarło 1587 osób. Aż 83 proc. nowych infekcji wykryto w aglomeracji Lizbony.

Rząd Hiszpanii przekazał w czwartek, że spośród łącznie 250 103 zakażeń SARS-CoV-2 w tym kraju, ponad 52 tys., czyli ponad 20 proc. zdiagnozowano u pracowników służby zdrowia.

Według służb medycznych Hiszpanii do czwartkowego popołudnia w całym kraju na Covid-19 zmarło ogółem 28 368 chorych. W ostatnich dniach najwięcej zgonów odnotowuje się w aglomeracji Madrytu oraz w Katalonii i Kraju Basków.

Kilku studentów w Alabamie zorganizowało imprezy, na które zapraszano osoby chore na Covid-19. Zabawy były połączone z konkursem na to, który uczestnik jako pierwszy zarazi się koronawirusem - poinformowała w czwartek agencja AP, powołując się na lokalne władze.

We Włoszech odnotowano śmierć kolejnych 30 osób na Covid-19 oraz stwierdzono 201 nowych zakażeń koronawirusem - podało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Bilans ofiar śmiertelnych pandemii wynosi obecnie w Italii 34 818. Wzrosła liczba zakażeń i zgonów w porównaniu z poprzednimi dniami.

Potwierdzono dotąd we Włoszech ogółem 240,9 tys. przypadków koronawirusa. Obecnie zakażonych jest około 15 tys. osób, o 195 mniej niż w środę. Wyzdrowiało ponad 191 tys. pacjentów. Liczba hospitalizowanych spadła poniżej tysiąca.

W Lombardii poinformowano o nowych 98 zakażeniach i śmierci 21 osób, co oznacza wyraźny wzrost. Władze regionalne wyjaśniły, że to liczba zgonów z ostatnich dni, o której poinformowały terenowe szpitale. W Piemoncie zanotowano pięć zgonów, w Toskanii trzy, a w Emilii-Romanii jeden. To jedyne cztery regiony, gdzie zmarli kolejni chorzy.

W stołecznym regionie Lacjum wykryto sześć nowych przypadków zakażenia. W związku z ich stwierdzeniem w Rzymie zamknięto ośrodek lata w mieście oraz restaurację, w której na kolacji z okazji końca roku szkolnego spotkała się 30-osobowa klasa.

6-latek, który uczęszczał do jednego z prywatnych przedszkoli na terenie powiatu poznańskiego, jest zakażony koronawirusem. Kwarantanną objęto m.in. grupę 19 dzieci i czterech pracowników placówki.

Czytaj więcej: 6-latek zakażony koronawirusem. Kilkanaścioro przedszkolaków w kwarantannie

Od czwartku dzwoniąc na bezpłatną infolinię NFZ, pod numerem 800 190 590, uzyskać można informacje dot. koronawirusa także w języku ukraińskim i rosyjskim - poinformował prezes Funduszu Adam Niedzielski.

Turystyka Hiszpanii straciła w związku z utrzymującą się w tym kraju od marca epidemią koronawirusa ponad 15,1 mld euro - wynika z opublikowanych w czwartek szacunków Krajowego Urzędu Statystycznego (INE) w Madrycie. Obejmują one okres kwiecień-maj 2020 roku.

Według analityków INE tylko kwietniu bieżącego roku nastąpił spadek przychodów hiszpańskiej turystyki wobec analogicznego miesiąca w 2019 roku o około 7 mld euro.

Eksperci INE szacują, że kolejne straty dla hiszpańskiej turystyki przyniósł maj, w którym wprawdzie przywrócono ruch turystyczny, ale utrzymano część restrykcji, m.in. obowiązek odbycia przez przybyszów dwutygodniowej kwarantanny. INE wskazuje, że straty turystyki Hiszpanii mogą być większe, gdyż już w drugiej połowie marca zamknięto granice oraz zakazano działalności operatorom placówek hotelowych.

70 proc. osób mieszkających w domach spokojnej starości przechodzi Covid-19 bezobjawowo - wynika z opublikowanego w czwartek badania hiszpańskich naukowców.

Studium powstało na bazie obserwacji i testów wykonanych u pacjentów barcelońskiego szpitala Vall d'Hebron, a także w blisko 70 domach spokojnej starości na próbie około 6000 osób.

Wnioski z badania zaprezentowane w czwartek m.in. w dzienniku "La Vanguardia" dowodzą, że w hiszpańskich domach seniorów koronawirusem zostało zakażonych 24 proc. podopiecznych, a także 15 proc. pracowników tych ośrodków.

Pierwszy po zniesieniu zakazu lotów samolot czarterowy odleciał w czwartek po południu z lotniska Katowice. Rejs do bułgarskiego Burgas z klientami biur podróży na pokładzie wykonał samolot należącego do Ryanaira przewoźnika Buzz.

Straty w wysokości 2 mld euro ponieśli z powodu pandemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanny producenci oliwy we Włoszech - ogłosił w czwartek związek rolników. Wśród przyczyn wymieniono spadek sprzedaży z powodu zamknięcia barów, restauracji i blokadę ruchu turystycznego.

U dwóch kolejnych pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku (Pomorskie) stwierdzono zakażenie koronawirusem. W czwartek zamknięto czasowo poradnię neonatologiczną – poinformował szpital w oficjalnym komunikacie.

Wskaźnik zapadalności na COVID-19 w Polsce spadł do 13 z 16,6 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oznacza to, że obecnie 13 osób na 100 tys. mieszkańców zachorowało. Tymczasem zapadalność w krajach UE wyniosła średnio 14,3 - wynika z zestawienia resortu zdrowia zamieszczonego w czwartek na Twitterze.

Pięcioro turystów z USA nie zostało wpuszczonych na Sardynię i po wielogodzinnym impasie odlecieli do swojego kraju prywatnym samolotem, którym przylecieli na lotnisko Cagliari. Nie pozwolono im zostać na wyspie z powodu restrykcji związanych z pandemią.

Zdarzeniem opisanym przez włoskie media jest oburzony gubernator Sardynii. Zapewnił, że władze nie ponoszą odpowiedzialności za incydent, który jego zdaniem wyrządził szkody tamtejszej turystyce.

Rząd Katalonii, popularnego regionu turystycznego w Hiszpanii, przygotowuje ośrodki kwarantanny w celu izolowania turystów mających symptomy Covid-19 - poinformowała minister zdrowia w rządzie regionalnym Alba Verges, cytowana w czwartek przez dziennik "El Mundo".

Epidemia Covid-19 doprowadziła w Portugalii do rekordowego długu publicznego 264,4 mld euro, co stanowi 134,4 proc. PKB. W kwietniu dług publiczny wynosił o 2,3 mld euro mniej.

W tym kraju zlikwidowano też ponad 192 tys. etatów. To jedna z największych w historii redukcji miejsc pracy w ciągu zaledwie czterech miesięcy.

Przyjęta przez NFZ i resort zdrowia interpretacja przepisów o ograniczeniu udzielania świadczeń przez personel medyczny, który ma bezpośredni kontakt z pacjentami z COVID-19, pozbawia go dodatku do wynagrodzenia – wynika z listu skierowanego przez ZK OZZL do ministra zdrowia.

Unia Europejska chce rozprowadzić szczepionkę na koronawirusa na całym świecie – oświadczył w czwartek unijny komisarz ds. budżetu i administracji Johannes Hahn.

Komisja Europejska zamierza wynaleźć szczepionkę w ciągu 12–18 miesięcy.

Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic, który był zakażony koronawirusem, uzyskał - podobnie jak jego żona Jelena - negatywny wynik testu na COVID-19. Informację przekazała w czwartek agencja reprezentująca słynnego zawodnika.

W oświadczeniu stwierdzono również, iż oboje nie mieli żadnych objawów i pozostawali w izolacji w stolicy Serbii od czasu uzyskania pozytywnego wyniku dziesięć dni temu.

Djokovic był mocno krytykowany za zorganizowanie cyklu turniejów pokazowych, podczas którego kilka osób, w tym on sam, zakaziło się koronawirusem.

Kazachstan wdroży od 5 lipca drugą, łagodniejszą kwarantannę w celu walki ze wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem - podał w czwartek rząd tego kraju. Kwarantanna potrwa dwa tygodnie.

Od 5 lipca władze zamkną niektóre firmy, których działalność nie jest niezbędna, ograniczą podróże między prowincjami, skrócą godziny funkcjonowania usług transportu publicznego i zakażą publicznych zgromadzeń. Środki mogą zostać zaostrzone lub później przedłużone - przekazał rząd.

O 165 wzrosła w Bułgarii liczba osób zakażonych koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin - poinformował w czwartek resort zdrowia. Łącznie od początku epidemii zainfekowane zostały 5154 osoby. Na Covid-19 zmarło dotąd 232 chorych, w tym dwaj w ostatniej dobie.

Trend wzrostowy utrzymuje się przede wszystkim w Sofii, gdzie odnotowano 46 nowych przypadków zakażenia. Drugim największym ogniskiem jest miasto Płowdiw (33 infekcje) oraz Błagojewgrad na południowym zachodzie Bułgarii (11).

Za wyleczone z Covid-19 uznano dotąd 2722 osoby. 446 pacjentów jest obecnie hospitalizowanych, 32 przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Minister zdrowia Kirił Ananiew wydał rozporządzenie, zgodnie z którym hospitalizowani z powodu koronawirusa będą mogli opuszczać szpitale bez obowiązkowego przeprowadzenia dwóch testów na obecność koronawirusa.

Zaledwie 17 proc. Hiszpanów wierzy w podawane przez rząd dane dotyczące liczby zmarłych na Covid-19 - wynika z badania ośrodka DYM. Rządowym statystykom nie wierzy ponad dwie trzecie ankietowanych.

Rząd Francji poinformował, że poprosi firmy, by tworzyły zapasy masek dla swoich pracowników na 10 tygodni na wypadek drugiej fali epidemii Covid-19. Od zakończenia kwarantanny 11 maja we Francji zarejestrowano ponad 300 nowych ognisk zakażeń koronawirusem .

- Przygotowujemy się do rozpoczęcia roku szkolnego (we wrześniu - PAP) i istnieje ryzyko, że koronawirus znów zacznie się rozprzestrzeniać – ostrzegła sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Agnes Pannier-Runacher.

Poinformowała, że prace nad przepisami obowiązującymi firmy do tworzenia zapasów masek już trwają.

W ciągu ostatniej doby w RPA odnotowano największy dotąd wzrost liczby zakażeń koronawirusem: 8124 przypadki - poinformowały w czwartek władze kraju. Zakaz sprzedaży papierosów w ramach walki z pandemią sprawił, że na czarnym rynku są cenne jak kokaina.

 

Premier Węgier Viktor Orban oznajmił w czwartek, że nie zastosuje się do rekomendacji Rady UE dotyczących otwarcia granic dla grupy krajów spoza UE, z których od 1 lipca możliwe powinny być podróże do Unii.

- Na razie nie możemy zrealizować żądania UE, ponieważ byłoby to sprzeczne ze zdrowotnymi interesami węgierskich obywateli - oświadczył Orban.

Unijne stolice ustaliły pod koniec czerwca listę krajów, z których można będzie przyjeżdżać do Europy: Kanada, Algieria, Australia, Gruzja, Tunezja, Japonia, Czarnogóra, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia i Urugwaj.

Orban pozwoli na wjazd na Węgry tylko mieszkańcom Serbii, gdzie mieszka spora węgierska mniejszość. Osoby jadące tranzytem przez Węgry będą mogły korzystać z "korytarza humanitarnego".

Eksperci medyczni z całego świata skrytykowali umowę między rządem USA i koncernem Gilead, na mocy której niemal cała produkcja leku remdesivir, stosowanego w leczeniu Covid-19, z najbliższych dwóch miesięcy ma zostać zarezerwowana dla pacjentów w Ameryce.

Wedle umowy ogłoszonej w środę przez ministra zdrowia Aleksa Azara, USA wykupią 500 tys. dawek remdesiviru, czyli ok. 92 proc. całej produkcji na najbliższe dwa miesiące. Produkowany przez amerykańską firmę Gilead remdesivir to jak dotąd jedyny lek stosowany w leczeniu Covid-19 z rekomendacją ciał nadzoru farmaceutycznego UE i USA.

Zdaniem cytowanego przez agencję AP szefa Duńskiej Agencji Leków Thomasa Senderovitza, jest to krok bez precedensu, który może w przyszłości zaszkodzić krajom w Europie i poza nią.

- Nigdy czegoś takiego nie widziałem: firma, która sprzedaje swój zapas tylko jednemu krajowi. To bardzo dziwne i dość niestosowne - ocenił Senderovitz. 

WIĘCEJ: Stany Zjednoczone wykupiły cały zapas leku na Covid-19

Znajdujący się w centrum Krakowa Hotel Royal, należący do państwowej spółki Polski Holding Hotelowy, zostanie przekształconyw izolatorium dla osób chorych na Covid-19, które przechodzą zakażenie łagodnie i nie wymagają leczenia w szpitalu.

Do tej pory funkcję izolatorium w Krakowie pełnił Hotel Wyspiański, ale umowa w tej sprawie zawarta z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim, właśnie wygasła.

Krakowski Hotel Royal od kwietnia był wykorzystywany jako baza noclegowa dla kadry medycznej Szpitala Uniwersyteckiego, w którym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-Cov-2.

W Polsce potwierdzono 371 kolejnych przypadków koronawirusa - przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Na COVID-19 w szpitalach zmarło w ciągu ostatniej doby 15 osób. W sumie zakażonych SARS-CoV-2 zostało już w Polsce 35 146 osób. Infekcji nie przeżyło 1492 z nich.

WIĘCEJ: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Są kolejne ofiary

Po przywróceniu surowych restrykcji na przedmieściach Melbourne w związku z falą nowych zakażeń koronawirusem policja ustanowiła w tym mieście punkty kontrolne, rozważa też nadzorowanie kwarantanny za pomocą dronów - podaje w czwartek Associated Press.

W stanie Wiktoria, gdzie znajduje się Melbourne, zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby 77 nowych przypadków koronawirusa.

Władze stanowe zapowiedziały nakładanie mandatów na osoby nieprzestrzegające zakazu wychodzenia z domu, gdy nie jest to konieczne. Mieszkańcom dzielnic objętych restrykcjami wolno udać się do pracy, szkoły, na zakupy spożywcze i do lekarza.

Ponad tysiąc policjantów patrolować będzie 36 przedmieść Melbourne objętych ponownie kwarantanną; ponowny wzrost liczby nowych przypadków Covid-19 mógł zostać spowodowany przez osoby, które nie przestrzegały nakazu 14-dniowej kwarantanny po narażeniu się na kontakt z wirusem.

Liczba zakażonych koronawirusem w Indiach przekroczyła w czwartek 600 tysięcy, w tym w ciągu ostatniej doby odnotowano 19 148 nowych przypadków. Władze walczą o powstrzymanie epidemii przy jednoczesnym łagodzeniu ograniczeń - podało ministerstwo zdrowia.

W ciągu czterech ostatnich dni SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 100 tys. ludzi. Od wybuchu epidemii w Indiach stwierdzono 604 641 zakażeń, 17 834 osoby zmarły - wynika z danych resortu zdrowia.

60 proc. infekcji odnotowano w stanach Maharasztra na środkowym zachodzie i w Tamilnadu na południu oraz w Terytorium Stołecznym Delhi.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech stwierdzono 503 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI). W ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło dziewięć osób.

Tym samym łączna liczba wszystkich zakażonych koronawirusem w RFN od wybuchu epidemii sięgnęła 195 228, a bilans przypadków śmiertelnych wyniósł 8994.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej zakażeń wykryto w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii i Dolnej Saksonii, a najmniej w położonym w pobliżu granicy z Polską landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom polecił w środę zamknięcie barów, winiarni, muzeów, kin oraz restauracji w zamkniętych pomieszczeniach na okres co najmniej 3 tygodni, po ponownym wzroście liczby zakażeń koronawirusem i hospitalizacji.

Polecenie dotyczy rejonu metropolii Los Angeles i 18 hrabstw, w których mieszka prawie 75 proc. z 40 mln ludności stanu i w których zanotowano znaczny wzrost zachorowań. Jest to prawie cała południowa Kalifornia, z wyjątkiem San Diego, gdzie takiego wzrostu nie zanotowano.

Przez dwa tygodnie do ub. poniedziałku liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Kalifornii wzrosła o 45 proc. do prawie 250 tys. a hospitalizacji o 52 proc. do 5 077. 

W Tokio, mieście liczącym 14 mln mieszkańców potwierdzono w czwartek ponad 100 nowych przypadków infekcji koronawirusem - poinformowała telewizja NHK. To najwyższy wskaźnik zakażeń od dwóch miesięcy.

Od czasu zniesienia stanu wyjątkowego 25 maja władze metropolii liczyły, że dzienny przyrost zachorowań uda się utrzymać poniżej poziomu 20 przypadków. Jednak liczba wykrytych i potwierdzonych infekcji zaczęła ponownie wzrastać i w ostatnich dniach stale przekraczała 50.

Ostatnio liczba dziennych infekcji koronawirusem w Tokio przekroczyła poziom 100 przypadków 2 maja.

Na zdjęciu: kolejka oczekujących na wejście do tokijskiego Disneylandu. Stojący w niej muszą zachować obowiązkowy dystans, w czym pomagają im specjalne, żółte linie.

Fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

W ciągu ubiegłych 24 godzin w Brazylii zarejestrowano kolejnych 1 016 zgonów na koronawirusa co zwiększyło ich łączną liczbę do 60 610 - poinformowało w środę brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zachorowań wzrosła o 45 482 do 1 447 523.

Brazylia zajmuje drugie miejsce, za Stanami Zjednoczonymi zarówno pod względem liczby zachorowań jak i zgonów na COVID-19.

52 898 infekcji Sars-CoV-2 wykryto w ciągu minionych 24 godzin w USA - wynika ze środowych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najwyższy dzienny bilans od początku epidemii.

W sumie w USA wykryto już blisko 2,7 mln zakażeń koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 128 028, w ciągu minionych 24 godzin zmarło kolejnych 706 osób.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie