Dwuletnie dziecko potrącone na pasach. Trzymało mamę za rękę

Polska
Dwuletnie dziecko potrącone na pasach. Trzymało mamę za rękę
commons.wikimedia/Roulex 45/CC BY-SA 3.0; Zdj. ilustraycjne
Dziecko trzymało mamę za rękę. W wyniku wypadku trafiło do szpitala

Dwuletnie dziecko zostało potrącone na pasach w Ząbkowicach Śląskich na Dolnym Śląsku. Sprawca uciekł i był poszukiwany przez policję. Dziecko trafiło do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki stabilny.

Jak przekazała polsatnews.pl komisarz Ilona Golec z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich do zdarzenia doszło w środę około godziny 20:20. Według świadków zdarzenia kierowca Audi Q7 najpierw wymusił pierwszeństwo, a następnie skręcając w lewo, potrącił na przejściu dla pieszych dziecko. Ze skrzyżowania drogi krajowej nr 8 i ulicy Bohaterów Getta odjechał w stronę Wrocławia. 

 

Dziecko trzymało mamę za rękę. W wyniku wypadku trafiło do szpitala.

 

ZOBACZ: Kierowca karetki śmiertelnie potrącił dziecko. Skazano go na 5,5 roku więzienia

 

Sprawca był poszukiwany przez funkcjonariuszy. Świadkowie zapamiętali dwie pierwsze litery tablicy rejestracyjnej pojazdu. 

 

Kom. Golec poinformowała, że w czwartek policjanci otrzymali informację o widzianym w okolicy pojeździe i w tej chwili pojechali pod wskazane miejsce. - Aktualnie trwają czynności, które mają potwierdzić tożsamość mężczyzny. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest to sprawca wypadku – przekazała.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie