Kierowca karetki śmiertelnie potrącił dziecko. Skazano go na 5,5 roku więzienia

Polska
Kierowca karetki śmiertelnie potrącił dziecko. Skazano go na 5,5 roku więzienia
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Kierowca karetki przekroczył dozwoloną prędkość i jechał na sygnale mimo, że nie wiózł pacjenta

Przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie zapadł wyrok ws. kierowcy karetki, który jadąc z niedozwoloną prędkością, śmiertelnie potrącił na pasach 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został skazany na 5,5 roku więzienia - podała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. O wyroku jako pierwsze poinformowało Radio Zet.

Do wypadku doszło w kwietniu 2019 r. w Pruszkowie. 60-letni kierowca karetki na przejściu dla pieszych potrącił 9-letnią dziewczynkę. 

 

"9-letnia Ewa wracała wtedy ze szkoły. Gdy dziewczynka dotarła do przejścia dla pieszych przy ulicy Robotniczej, zatrzymał się tam jej sąsiad Robert J., który dał jej sygnał, że może przejść na drugą stronę jezdni. Wtedy Ewa weszła na ulicę, gdy wychyliła się zza samochodu, uderzyła w nią rozpędzona karetka pogotowia" - opisuje sytuację radio.

 

ZOBACZ: Niespełna 2-letnie dziecko śmiertelnie potrącone przez samochód

 

Kierowca karetki przekroczył dozwoloną prędkość i jechał na sygnale mimo, że nie wiózł pacjenta.

 

WIDEO: Sprawą zajmował się Polsat News. Zobacz materiał z 04.04.2019r. 

  

 

Jak poinformowała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, we wtorek przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie mężczyzna został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności. Na poczet kary zaliczono trzymiesięczny areszt, w którym przebywał od kwietnia do lipca 2019 r.

 

Sąd orzekł także wobec niego siedmioletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zasądził 30 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych, czyli rodziny zmarłej. Wyrok jest nieprawomocny

ms/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie