Wynik Kosiniaka-Kamysza. "Nic się takiego nie stało. Świat się nie zawalił"

Polska
Wynik Kosiniaka-Kamysza. "Nic się takiego nie stało. Świat się nie zawalił"
PAP/Tomasz Gzell
Piotr Zgorzelski gościem "Graffiti".

- Proszę spojrzeć na życiorysy największych światowych i europejskich polityków, którzy, by dojść do poważniejszych urzędów, musieli przeżyć trudne chwile. One wzmacniają - w taki sposób w "Graffiti" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski odniósł się do nastrojów w PSL po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. Skomentował też krytyczny wpis Pawła Kukiza.

- Jest wszystko tak, jak należy. Wynik nie jest zadowalający, ale prezes PSL wygłosił oświadczenie, od samego rana pracujemy nad materiałami programowymi. Trzeba mieć w polityce twardą skórę. Nic się takiego wielkiego nie stało, świat się nie zawalił - powiedział Zgorzelski pytany o wyborczy wynik Kosiniaka-Kamysza.

 

ZOBACZ: Premier: idźcie do urn, nie ma się już czego bać

 

- Trzeba zrozumieć kontekst. Kukiz nie zagłosowałby na PSL dlatego, że jest dla niego dużo bardziej wartościową formułą Koalicja Polska, którą tworzymy. O to mu chodziło, ja to tak rozumiem - w taki sposób odniósł się do wpisu lidera Kukiz'15. "Nawet ja sam na PSL bym nie zagłosował. Na Koalicję Polską - tak ale na samo PSL - w życiu. Tak się kończy pycha i pazerność. Więc albo się zreflektują i będziemy tworzyć Koalicję Polską, albo ja za taką "koalicję" podziękuję" - stwierdził we wtorek poseł Paweł Kukiz.

 

Zapewnił, że projekt Koalicji Polskiej jest "nadal bardzo pojemną formułą". 

 

Wideo: "Kosiniak-Kamysz otrzymał od nas poparcie i wyrazy uznania"

  

100 proc. poparcia

 

- Kukiz nie działał nigdy przeciwko PSL. Wkładanie dziś zadry pomiędzy PSL a Kukiz'15 jest nieuprawnione. Liderzy są w stałym kontakcie. Kukiz często wygłaszał krytyczne uwagi - dodał. 

 

ZOBACZ: Komorowski: Trzaskowski powinien zdystansować się od Koalicji Obywatelskiej

 

Zgorzelski poinformował również, że na wtorkowym posiedzeniu władz PSL Władysław Kosiniak-Kamysz "uzyskał 100 proc. poparcia i wyrazy szacunku za tytaniczną pracę w kampanii".

 

- To zasiane ziarno zakiełkuje. Nawet jeżeli nie teraz, to widzimy, że trzeba dokonać zmiany. Prezydentura Andrzeja Dudy będzie zmarnowanym 5-leciem, bo będzie marionetkowa, a prezydentura Rafała Trzaskowskiego będzie prezydenturą ciągłego konfliktu z rządem - ocenił.

 

- Moim zdaniem, ale także zdaniem doradców, konstytucjonalistów tego typu działania były niezgodne z konstytucją, bo się zmieniały reguły gry - w taki sposób Zgorzelski odniósł się do zmiany kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

 

Piotr Witwicki pytał swojego gościa na kogo zagłosuje w II turze. - Czekamy na debatę - odparł Piotr Zgorzelski.

 

Poprzednie odcinki programów dostępne są tutaj.

msl/grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie