Komorowski: prezydent Duda szczuł na osoby o innej orientacji seksualnej

Polska
Komorowski: prezydent Duda szczuł na osoby o innej orientacji seksualnej
Polsat News
- Da się pokazać całej Polsce, że "można być przykładnym ojcem rodziny, dbać o dzietność, a jednocześnie być przyzwoitym wobec mniejszości - uznał Bronisław Komorowski

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, "500 plus" nie przyczyniło się do zwiększenia dzietności w Polsce, a politykę prorodzinną prowadzono "z głową" za rządów PO-PSL. Były prezydent dodał w "Gościu Wydarzeń", że Rafał Trzaskowski w II turze może pozyskać wielu wyborców "o bardziej konserwatywnych niż przeciętnego wyborcy jego partii".

Prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał Komorowskiego, jaki gest wobec wyborców Krzysztofa Bosaka powinien zrobić Trzaskowski, aby chociaż część z nich zagłosowała na kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów.

 

Zdaniem byłego prezydenta, Rafał Trzaskowski "jest świadomy, że do pozyskania ma ogromny obszar wyborców o poglądach bardziej konserwatywnych niż przeciętnego wyborcy Platformy Obywatelskiej".

 

ZOBACZ: Komorowski: Trzaskowski powinien zdystansować się od KO

 

- Dla ludzi konserwatywnie wrażliwych ważna jest polityka prorodzinna. PO ma się czym chwalić. Za moich czasów była ona prowadzona z głębokim przekonaniem i z "głową" - odpowiedział Komorowski.

 

Komorowski: "500 plus" nie dało nic, by zwiększyć dzietność

 

Gość "Wydarzeń" przypomniał, że założeniem programu "500 plus" było, że dodatkowe pieniądze dla rodzin pomogą w zwalczeniu kryzysu demograficznego, ale "nic nie drgnęło" w tej kwestii.

 

WIDEO: Bronisław Komorowski w "Gościu Wydarzeń"

  

 

Rymanowski zauważył, że środki z "500 plus" pomagają chociażby w zorganizowaniu wakacyjnych wyjazdów. Jednak według Bronisława Komorowskiego, "w sensie polityki prorodzinnej, zwiększenia dzietności 500 plus nie dało nic". 

 

ZOBACZ: Trzaskowski: kancelaria prezydenta będzie apolityczna

 

- Można prowadzić sensowną politykę prorodzinną i zadać kłam polityce PiS. Basował jej Andrzej Duda, który szczuł wyborców na ludzi o odmiennej orientacji seksualnej - mówił były prezydent.

 

Jego zdaniem, da się pokazać całej Polsce, że "można być przykładnym ojcem rodziny, dbać o dzietność, a jednocześnie być przyzwoitym wobec mniejszości".

 

Dotychczasowe odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie