Nie żyje rzecznik PKW Tomasz Grzelewski

Polska
Nie żyje rzecznik PKW Tomasz Grzelewski
Superstacja
Tomasz Grzelewski od początku roku był rzecznikiem PKW

Nie żyje Tomasz Grzelewski, wieloletni dziennikarz, ostatnio rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Informację potwierdziła w środę rano szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Tomasz Grzelewski był dziennikarzem, przez ponad dekadę pracował w Superstacji, gdzie m.in. współprowadził "Salon Polityczny" i był reporterem sejmowym. Wielokrotnie relacjonował wyniki wyborów samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich. 

 

Wcześniej pracował m.in. w Polsacie i TVN. Od początku 2020 r. był rzecznikiem Państwowej Komisji Wyborczej. 

 

Grzelewski jeszcze we wtorek prowadził konferencję PKW podczas której ogłoszono wyniki I tury wyborów prezydenckich.

 

Szefowa KBW powiedziała, że informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała w środę rano jego rodzina.

 

 

Przyczyny śmierci dziennikarza nie są na razie znane.

 

"Wspaniały kolega. Bardzo dobry człowiek. Z wiecznym uśmiechem i z dobrem na dłoni" - skomentował dziennikarz Krzysztof Berenda z RMF FM.

 

Informację skomentowali już również politycy. "Bardzo smutna wiadomość od rana. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - napisał na Twitterze Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej. "Strasznie smutna wiadomość" - dodał Adam Szłapka z Nowoczesnej.

 

"Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju" - przekazał poseł PO Arkadiusz Myrcha.

 

 

Dziennikarza pożegnała także posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz. "Tacy dziennikarze jak śp. Tomasz Grzelewski będą jednak niezastąpieni. Kultura osobista, rzetelność. Nie dało się odmówić Mu wizyty w Salonie Politycznym. Do Niego chodziło się na solidną rozmowę w starym stylu - z trudnymi pytaniami i szacunkiem do rozmówcy. Wielki smutek i żal" - napisała na Twitterze. 

 

 

O swoim ostatnim spotkaniu z Grzelewskim napisał natomiast Bartosz Arłukowicz. "Tomek. Nasza ostatnia pogawędka kilka dni temu przed hotelem sejmowym. Byłeś taki zmęczony tym wszystkim. Jestem wstrząśnięty. Żegnaj" - napisał były minister zdrowia.

 

Kondolencje rodzinie i bliskim dziennikarza złożyła Ewa Kopacz. "Niezwykle smutna wiadomość. Zmarł Tomasz Grzelewski, wybitny dziennikarz i rzecznik, a przede wszystkim wspaniały człowiek. Zawsze życzliwy, pełen profesjonalizmu i szacunku do innych ludzi. Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie i bliskim" - napisała na Twitterze była premier.

 

Informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego skomentował również Jacek Sasin. "Śmierć Tomka Grzelewskiego to dla mnie wyjątkowo duża strata. Ceniłem jego nienaganny profesjonalizm zawodowy. Dużym szacunkiem darzyłem go za to jakim był człowiekiem. Ciepłym, uśmiechnięty i życzliwy ludziom. Kondolencje dla wszystkich bliskich" - napisał minister aktywów państwowych.

 

dk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie