Są zarzuty dla kierowcy, który spowodował wypadek na Kaszubach. Zasnął za kierownicą

Polska
Są zarzuty dla kierowcy, który spowodował wypadek na Kaszubach. Zasnął za kierownicą
Policja Pomorska
Mężczyzna przesłuchany we wtorek złożył wyjaśnienia; twierdzi, że nie pamięta momentu samego wypadku

Zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym usłyszał kierowca auta, które w niedzielę wieczorem zderzyło się z dwoma innymi samochodami w Borczu na trasie Żukowo - Kościerzyna (woj. pomorskie). Na skutek wypadku trzy osoby zginęły, a 7 zostało rannych.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała we wtorek, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem.

 

- Jak wstępnie ustalono, było to wynikiem zaśnięcia. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się bocznie z jadącym prawidłowo samochodem marki Mercedes Sprinter. Następnie czołowo zderzył się również z jadącym prawidłowo samochodem marki Volkswagen Passat - dodała prokurator Wawryniuk.

 

Trzy ofiary śmiertelne, siedmioro rannych

 

Na miejscu zginęły trzy osoby podróżujące volkswagenem. Dwie kolejne oraz cztery osoby podróżujące volvo i kierujący mercedesem odniosły obrażenia, wymagające udzielenia pomocy medycznej.

 

- W oparciu o zebrany materiał dowodowy kierującemu volvo prokurator przedstawił zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w następstwie którego śmierć poniosły trzy osoby, a siedem doznało obrażeń ciała - powiedziała Wawryniuk.

 

ZOBACZ: Wypadek pod Krosnem. Nie żyje 20-latek, pięć osób rannych [ZDJĘCIA]

 

Podejrzanemu za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi do 8 lat więzienia. Mężczyzna przesłuchany we wtorek złożył wyjaśnienia. Twierdzi, że nie pamięta momentu samego wypadku.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

Mężczyzna jest pod dozorem policji i musi wpłacić 100 tys. zł poręczenia majątkowego.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie