"Ojcze Święty! Odbuduj nasz Kościół!" Apel polskich wiernych we włoskiej prasie

Świat
"Ojcze Święty! Odbuduj nasz Kościół!" Apel polskich wiernych we włoskiej prasie
Polsat News
Wierni z Polski zwrócili się do papieża z apelem ws. pedofilii w Kościele

Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował w poniedziałek apel grupy wiernych z Polski do papieża Franciszka, by "odbudował" polski Kościół, w którym doszło do przypadków pedofilii. Odezwę wydrukowano jako płatne ogłoszenie w uroczystość świętych Piotra i Pawła.

"Ojcze Święty Franciszku! Odbuduj nasz Kościół! Błagamy Cię!" - wzywają autorzy apelu opublikowanego w rzymskiej gazecie.

 

"Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie zostały potwierdzone przypadki pedofilii, a lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar. Brak zdecydowanej reakcji kościelnej hierarchii wobec zawiadomień o karygodnych zachowaniach przypisywanych niektórym biskupom jest powodem publicznego zgorszenia i szkodzi dobru Kościoła" - napisali sygnatariusze apelu.

 

 

Jak dodali, "rozbija to jego jedność, ponieważ dzieli nas na tych, którzy martwią się wizerunkiem instytucji, i tych, którym leży na sercu dobro ofiar".

 

"Prosimy o interwencję Watykanu. Zwracamy się do Ciebie, Ojcze Święty. Uleczmy rany. Dość krzywd" - głosi odezwa, pod którą widnieje napis: "Wierni Kościoła w Polsce". Jest też wyjaśnienie, że w zbiórce pieniędzy na publikację tego apelu udział wzięło 635 wiernych, wspierając inicjatywę "Zranieni w Kościele".

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!