"Trzaskowski może się obawiać pytań wyborców". Bielan o debacie w Końskich

Polska
"Trzaskowski może się obawiać pytań wyborców". Bielan o debacie w Końskich
PAP/Radek Pietruszka, PAP/Paweł Supernak
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w debacie przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 6 lipca w miejscowości Końskie - zapowiedział we wtorek Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta. Można mieć obawy, czy Trzaskowski zgodzi się na debatę - dodał.

W niedzielnych wyborach prezydenckich według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. To oznacza, że będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich.

 

ZOBACZ: Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. PKW podała dane ze wszystkich obwodów

 

W poniedziałek kontrkandydat urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl. "Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!" - zadeklarował Trzaskowski.

 

 

Natomiast jak donosi portal wPolityce.pl debatę z udziałem prezydenta Dudy i Trzaskowskiego planuje też Telewizja Polska. Według portalu debata miałaby się odbyć 6 lipca w Końskich z udziałem publiczności (woj. świętokrzyskie).

 

- Prezydent Andrzej Duda będzie w poniedziałek na debacie TVP - powiedział Bielan w PR24. Jak dodał, "debata ma odbyć się w miejscowości Końskie".

 

ZOBACZ: Opóźnienie w przekazaniu protokołów. PKW domaga się wyjaśnień

 

Bielan podkreślił, że "telewizja publiczna zaprosiła oba sztaby (Dudy i Trzaskowskiego - red.) na debatę w poniedziałek". - Po nieudanej ostatniej debacie w TVP Trzaskowski narzekał na jakość pytań, więc jestem przekonany, że chętnie odpowie na pytania wyborców - ocenił.

 

Zdaniem rzecznika sztabu Dudy "można mieć obawy, czy Trzaskowski zgodzi się na debatę". - Trzaskowski może się obawiać pytań wyborców - dodał.

 

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie