Czterolatek chodził po parapecie na trzecim piętrze. Zatrzymano matkę

Polska
Czterolatek chodził po parapecie na trzecim piętrze. Zatrzymano matkę
dolnoslaska.policja.gov.pl
Czteroletni chłopiec chodził po parapecie jednego z budynków. Matka wyszła do pracy

Czteroletni chłopiec chodził po zewnętrznym parapecie okna na trzecim piętrze jednego z budynków w Lubinie. Jak ustaliła policja, matka dziecka zostawiła chłopca samego w mieszkaniu i poszła do pracy. Kobieta została zatrzymana, grozi jej do 5 lat więzienia.

O tym, że po parapecie w jednym z bloków chodzi dziecko powiadomili policję mieszkańcy Lubina.

 

- Po otrzymaniu zgłoszenia lubińscy policjanci szybko udali się pod wskazany adres. W chwili ich przybycia dziecka nie było na parapecie a okno było przymknięte, lecz wystawała z niego firanka. Według relacji świadków, widzieli oni jak chłopczyk dwukrotnie wchodził na parapet, po czym miał sam z niego schodzić do mieszkania - przekazał we wtorek z-ca oficera prasowego KPP w Lubinie asp. Krzysztof Pawlik.

 

Matka wyszła do pracy

 

Na miejsce wezwano także straż pożarną i pogotowie. Policjanci ustalili, kto jest właścicielem mieszkania i gdzie te osoby pracują, po czym ściągnięto na miejsce rodziców dziecka. - 40-letnia kobieta i jej 32-letni partner byli trzeźwi. Kobieta tłumaczyła policji, że zostawiła dziecko same, gdyż wypadła jej zmiana w pracy, godzinę po tym jak do pracy wyszedł jej partner - powiedział asp. Pawlik. Chłopiec przebywał w mieszkaniu sam około godziny.

 

ZOBACZ: Dwulatek uratowany przed upadkiem z okna. Pomógł wzrost jednego z policjantów

 

Jak dodał policjant, 4-latek nie potrzebował pomocy medycznej, ale był mocno wystraszony. Kobieta została zatrzymana, a dziecko trafiło pod opiekę ojca. Obecnie wyjaśniane są okoliczności sprawy. Matce dziecka grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie