Chciał umówić się z 13-latką. Na miejscu czekała ekipa z kamerą

Polska
Chciał umówić się z 13-latką. Na miejscu czekała ekipa z kamerą
Śląska Policja
Gdy doszło do zatrzymania, mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją.

Mężczyzna myślał, że składa w internecie propozycje seksualne 13-latce. Po drugiej stronie była jednak ekipa, która jest zaangażowana w tropienie pedofilii. 40-latek został zatrzymany przez policjantów z Rudy Śląskiej w poniedziałek i trafił do aresztu. W środę usłyszał zarzuty, śledczy zabezpieczyli także jego telefon oraz całą korespondencję.

Na trop 40-latka trafił początkowo internauta z woj. małopolskiego. To on, powiadomił ekipę, która zajmuje się ściganiem pedofilii. Po tym zgłoszeniu rozmowy były prowadzone pod ich nadzorem.

 

ZOBACZ: Dymisja prezesa federacji łyżwiarstwa figurowego. W tle śledztwo w sprawie pedofilii

 

Z kolei oni poinformowali policję o fakcie, że trafili na mężczyznę, który być może jest pedofilem. 40-latek, z którym korespondowali myślał, że rozmawia z małoletnią mieszkanką Małopolski. Mężczyzna był przekonany, że składa propozycje seksualne 13 -latce.

 

Śledczy zabezpieczyli telefon i korespondecję

 

Mundurowi dostali szczegóły dotyczące pedofila oraz zaplanowanego spotkania. Na miejscu zjawiła się odgrywająca rolę 13-latki, wspólnie z towarzyszącą jej ekipą telewizyjną. W momencie spotkania z 40-latkiem do akcji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego.

 

Gdy doszło do zatrzymania, mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Jego telefon oraz cała korespondencja została zabezpieczona przez śledczych. Teraz mundurowi sprawdzą, czy 40-latek posiadał treści pedofilskie. Mężczyzna trafił do aresztu. W środę usłyszał prokuratorskie zarzuty ws. składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

 

ms/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie