Prom zderzył się ze statkiem. Katastrofa na rzece w Bangladeszu

Świat
Prom zderzył się ze statkiem. Katastrofa na rzece w Bangladeszu
Reuters
Na pokładzie promu mogło się znajdować nawet 100 pasażerów

Prom z 50 pasażerami na pokładzie zatonął w poniedziałek na rzece Buriganga w pobliżu stolicy Bangladeszu, Dhaki, po zderzeniu z innym statkiem. Służby ratunkowe wydobyły dotąd 27 ciał - poinformował wiceszef Służby Pożarniczej i Obrony Cywilnej Debaszisz Bardhan.

Nie wiadomo, jaki jest los pozostałych pasażerów. Akcja ratunkowa wciąż trwa - powiedział agencji EFE inspektor policji Lutfar Rahman.

 

- Nie wiemy dokładnie, ilu pasażerów znajdowało się faktycznie na pokładzie - przyznał Debaszisz Bardhan. - Zlokalizowaliśmy już prom i tylko to mogę potwierdzić. (...) Ofiar może być znacznie więcej - powiedział. Dodał, że w akcji ratunkowej uczestniczy też policja rzeczna.

 

ZOBACZ: Polska ciężarówka przewróciła się na promie i zmiażdżyła samochód osobowy [ZDJĘCIA]

 

Associated Press sugeruje, że na pokładzie mogło się znajdować nawet 100 pasażerów.

  

Prom przewoził pasażerów udających się do stolicy kraju z dystryktu Munszigondźo w środkowej części Bangladeszu. O godz. 10 czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce), został staranowany przez inny statek pasażerski, w rezultacie czego wywrócił się i zatonął.

 

Rzeka Buriganga płynie wzdłuż południowo-zachodnich obrzeży Dhaki. Jej średnia głębokość wynosi 7,6 metra, ale są odcinki, gdzie jest głęboka na 18 metrów. Rzeka należy do najbardziej zanieczyszczonych w całym kraju.

 

Na początku dekady w Bangladeszu często dochodziło do wypadków statków pasażerskich lub promów w związku z ich przeciążeniem i niedoświadczeniem załogi. Zwiększone kontrole i nowe przepisy ograniczyły nieco liczbę wypadków. Przyczyniły się też do tego lepsze warunki pogodowe w ostatnich latach - zauważa agencja EFE.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie