Oficjalne wyniki wyborów na statkach. Duda czwarty

Polska
Oficjalne wyniki wyborów na statkach. Duda czwarty
PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda zdobył na statkach 13,6 proc. głosów

Z protokołów wszystkich obwodów na statkach morskich i platformach, które spłynęły do PKW wynika, że wygrał na nich Rafał Trzaskowski (38 proc. - 140 ważnie oddanych głosów) przed Krzysztofem Bosakiem (19,5 proc. 72 głosy), i Szymonem Hołownią (17,6 proc. - 65 głosów). Najlepszy w sondażu powyborczym prezydent Andrzej Duda na statkach był jest czwarty - (13,6 proc. i 50 głosów).

Frekwencja w tych obwodach wyniosła 97,36 proc., z 379 uprawnionych głosowało 369 osób.

 

Wśród 117 głosujących na "Darze Młodzieży" Trzaskowski uzyskał 47 głosów, Krzysztof Bosak 29, a Andrzej Duda był trzeci z 15 głosami. 12 otrzymał Szymon Hołownia, a 9 Robert Biedroń.

 

Na "Fryderyku Chopinie" głosowało 15 osób, 13 na Trzaskowskiego i po jednym na Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

 

Na statku szkoleniowo-badawczym "Horyzont II" Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z 34 głosujących po 9 głosów uzyskali Hołownia i Trzaskowski, 7 Kosiniak-Kamysz, a po 3 głosy Biedroń, Bosak i Duda.

 

Na platformie wydobywczej "Baltic Beta" z 67 głosujących prawie połowę głosów uzyskał Trzaskowski (30 głosów) przed Hołownią (14 głosów) i Bosakiem (12 głosów). Obecny prezydent uzyskał tam czwarty wynik i 8 głosów, a trzech innych kandydatów po 1 głosie.

 

ZOBACZ: Głosowanie korespondencyjne za granicą w II turze. Do kiedy można się zgłosić

 

Druga tura 12 lipca

 

Na platformie "Lotos Petrobaltic" głosowały 53 osoby - 17 na Trzaskowskiego, 16 na Bosaka, 10 na Hołownię, a 8 na Dudę. Na dwóch innych kandydatów oddano po 1 głosie.

 

Na innej platformie - "Petrobaltic" - z 35 głosów 10 uzyskał Bosak, po 7 kandydaci, którzy wystartują w drugiej turze - Duda i Trzaskowski, a 6 Hołownia. Tutaj po 2 i 1 głosie trafiło do trzech innych kandydatów.

 

48 osób głosowało na platformie "Petro Giant", a najlepszy okazał się Trzaskowski (17 głosów) przed Hołownią (14 głosów) i Dudą - 9 głosów. Czterech innych kandydatów otrzymało 3 2 lub 1 głos.

 

Dane z protokołów PKW przekazała na stronach internetowych. 

 

Według sondaży exit polls i late polls w drugiej turze wyborów w niedzielę 12 lipca zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie