Kogo poprze Konfederacja w II turze? Deklaracja liderów

Polska
Kogo poprze Konfederacja w II turze? Deklaracja liderów
PAP/Rafał Guz
Liderzy Konfederacji zgodni ws. poparcia kandydatów w II turze wyborów

"Zachęcamy swoich sympatyków do głosowania zgodnie z własnym sumieniem i rozumem w II turze wyborów; informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów, którzy będą rywalizowali w II turze wyborów prezydenckich" - poinformowali w niedzielę liderzy Konfederacji.

Zgodnie z wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów Exit poll Ipsos, Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Trzeci wynik należy do kandydata niezależnego Szymona Hołowni (13,3 proc.), a czwarty do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

 

"Nasz kandydat do drugiej się nie dostał"

 

"Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku" - podkreślają w oświadczeniu liderzy Konfederacji.

 

ZOBACZ: Niespodziewany gość w sztabie Hołowni. "Dotrzymałem słowa"

 

Jak podkreślili, "w drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem". "Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich" - oświadczyli politycy Konfederacji.

 

Przed wydaniem oświadczenia w podobnym tonie wypowiadał się Robert Winnicki -  Nie będziemy nikogo popierać, ponieważ nasz kandydat do drugiej tury się nie dostał. Zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców – podkreślił polityk.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie