"Jesteśmy w historycznej chwili. Konfederacja trzecią siłą w Polsce"

Polska
"Jesteśmy w historycznej chwili. Konfederacja trzecią siłą w Polsce"
Polsat News
Według exit poll Bosak zdobył 7,4 proc. głosów

- Wydaje się, że jesteśmy w historycznej chwili. Te wyniki, których nikt nie prognozował, to wyniki zapowiadające prawdziwą polityczną zmianę, jaka zaczęła się na polskiej scenie. Konfederacja stała się trzecią siła polityczną w Polsce - powiedział po ogłoszeniu wyników exit poll kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak.

- Przyjdzie czas na spokojną analizę. Przy tak wysokiej frekwencji, taki wynik to sukces wszystkich naszych środowisk, wszystkich naszych sympatyków i  całego polskiego społeczeństwa, które w bólach, łamiąc wszelki opór wypracowało doskonały wynik - mówił Bosak.

 

- Dziś te siły, z którymi walczymy, siły głównego nurtu wydają się silne i wielkie, ale oni już wiedzą, że są kolosem na glinianych, dwóch nogach - te nogi to PiS i PO. Nową rodzącą się prawdziwą siłą jest Konfederacja - podkreślił Bosak.

 

41,8 proc. zdobył w I turze wyborów prezydenckich kandydat PiS Andrzej Duda - wynika z sondażu Ipsos, zrealizowanego dla Polsatu, TVP i TVN, tzw. exit poll. Na drugim miejscu uplasował się kandydat KO Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc.

Trzeci wynik osiągnął niezależny kandydat Szymon Hołownia zdobywając 13,3 proc. głosów. Tuż za podium znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak z wynikiem 7,4 proc.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Wyniki exit poll Ipsos. Duda-Trzaskowski w drugiej turze

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Wyniki exit poll Ipsos. Duda-Trzaskowski w drugiej turze

Wśród głównych kandydatów przedostatni był Robert Biedroń z Lewicy - 2,9 proc., a ostatni lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

Marek Jakubiak uzyskał 0,5 proc., Waldemar Witkowski 0,3 proc., Stanisław Żółtek 0,3 proc., Paweł Tanajno 0,3 proc., a Mirosław Piotrowski 0,2 proc.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie