Parking przy Morskim Oku z rezerwacją miejsc. Trzeba to zrobić przez internet

Moto
Parking przy Morskim Oku z rezerwacją miejsc. Trzeba to zrobić przez internet
Wikimedia Commons/Andrzej Otrębski
Corocznie Morskie Oko odwiedza milion turystów. Wielu z nich wybiera przyjazd samochodem

Wybierając się w wakacje nad popularne Morskie Oko w Tatrach, będzie można wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się popularny szlak. Dzięki temu turyści będą mieć pewność, że nie zabraknie miejsc parkingowych – poinformowały w piątek władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Rezerwacji miejsca parkingowego można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22:00 w dniu, który poprzedza planowaną wycieczkę.

 

- Rekomendujemy rezerwację internetową, bo tylko taka forma zakupu da nam gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, system pozwala na szybką płatność online. Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki. Ten model sprzedaży będziemy rozwijać. Liczymy również na stopniowe wyeliminowanie korków i chaosu komunikacyjnego w tym rejonie – powiedział dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

 

ZOBACZ: Podwykonawcy Zakopianki blokowali drogę. Nie otrzymują pieniędzy

 

Jak dodał, "w okresie wdrożeniowym mogą się zdarzać pewne potknięcia, ale liczymy na wyrozumiałość i czekamy na wszelkie krytyczne uwagi". 

 

Najlepiej przyjechać wcześnie rano albo autobusem

 

W rezerwacji dostępny jest już cały obszar parking na Palenicy Białczańskiej. Na początku czerwca władze parku testowo wprowadziły możliwość rezerwacji ograniczonej liczby miejsc. Władze TPN rekomendują przyjazd na parking do godz. 8 rano, ponieważ w sezonie turystycznym już od rana na drodze dojazdowej w kierunku Morskiego Oka tworzą się duże korki. Przypominają też o możliwości dojazdu autobusami.

 

ZOBACZ: Hałas spłoszył konie z Morskiego Oka. Jeden "przeleciał przez bariery i leżał do góry nogami"

 

Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także parking na Łysej Polanie położony około półtora kilometra dalej od wejścia na popularny szlak. Na tym parkingu będzie można zaparkować bez wcześniejszej rezerwacji, o ile będą wolne miejsca.

 

Milion osób rocznie na Morskim Oku

 

Władze TPN zachęcają także turystów do zakupu biletów wstępu do parku drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay lub za pośrednictwem strony tpn.pl. Bilet wstępu oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego należy zapisać w pamięci telefonu lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu sieci.

 

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku ten zakątek gór odwiedza ponad milion turystów.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie