Koronawirus na mszy pierwszokomunijnej. Sanepid szuka pozostałych uczestników

Polska
Koronawirus na mszy pierwszokomunijnej. Sanepid szuka pozostałych uczestników
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ tobiaswahl
To już drugi przypadek w powiecie przysuskim, kiedy w mszy świętej pierwszokomunijnej brała udział osoba zarażona koronawirusem

Osoba zarażona koronawirusem była w sobotę 20 czerwca na mszy św. w Wieniawie, podczas której dzieci przystępowały do pierwszej komunii świętej. Sanepid apeluje o zgłaszanie się osób, które także uczestniczyły w tym nabożeństwie i mają objawy COVID-19.

"Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy" - poinformowała w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze.

 

Sanepid prosi o kontakt osoby, które uczestniczyły w mszy świętej pierwszokomunijnej w kościele w Wieniawie, u których występują bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu itp.

 

ZOBACZ: Koronawirus na weselu. Wśród zakażonych radna gminy

 

Należy kontaktować się telefonicznie (tel. 48-675-24-22 lub 48-675-23-37, lub 798-875-743, lub 798-949-391).

 

To już drugi przypadek w powiecie przysuskim, kiedy w mszy świętej pierwszokomunijnej brała udział osoba zarażona koronawirusem. Podobna sytuacja była pod koniec maja w parafii w Gielniowie. Także na terenie tego powiatu, na weselu odbywającym się w miejscowości Kotfin, koronawirusem zaraziło się blisko 40 osób.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie