"Google nie zastąpi nauczycieli, a Facebook przyjaciół". Premier na zakończeniu roku szkolnego

Polska
"Google nie zastąpi nauczycieli, a Facebook przyjaciół". Premier na zakończeniu roku szkolnego
PAP/Wojtek Jargiło
Premier na zakończeniu roku szkolnego

- Dziękuję za ten nietypowy rok szkolny. Nauczyciele, uczniowie stanęli na wysokości zadania - powiedział w piątek w Pionkach premier Mateusz Morawiecki. Życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Premier w piątek wziął udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach na Mazowszu. Podziękował uczniom i nauczycielom za ten nietypowy rok szkolny i naukę w trudnym czasie pandemii.

 

ZOBACZ: Koniec roku szkolnego. "Naznaczony epidemią". Rozdanie świadectw bez uroczystości

 

- Wiem, że ta nietypowa sytuacja, która nas zastała, spowodowała, że nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Bardzo za to dziękuję - powiedział.

 

"Trzeba częściej zaglądać do podręczników niż do smartfonów"

 

Morawiecki życzył uczniom bezpiecznych wakacji.

 

 

- Jeśli jakieś oceny są słabsze, to w przyszłym roku na pewno można poprawić. Ale kochani, jest jeden warunek: trzeba częściej zaglądać do podręczników niż do smartfonów. I tak jak internet nie zastąpi szkoły, tak jak Google nie zastąpi nauczycieli, przecież Facebook też nie zastąpi waszych przyjaciół. To są wszystko narzędzia pomocnicze. Pamiętajcie o tym, że szkoła to przede wszystkim nauczyciele i wy - powiedział.

 

Premier dziękował również rodzicom za ich zaangażowanie, szczególnie w czasie edukacji zdalnej.

 

Wspomnienia o mieszkańcach

 

Szef rządu zaznaczył też, że w Pionkach żyło wiele zacnych osób.

 

ZOBACZ: Koronawirus na maturze. Ponad 30 osób objętych kwarantanną

 

Przywołał postać Jana Prota, inżyniera chemika, majora Wojska Polskiego, legionisty, a także przez jakiś czas adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

- Wspaniałe połączenie starannego wykształcenia ze zdrowym patriotyzmem i z myśleniem o przyszłości, o młodzieży, o miejscach pracy, o tym wszystkim, co do życia jest potrzebne, żeby Polska stawała się silniejsza i bardziej zasobna, mądrzejsza i lepsza - powiedział premier.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie