Koronawirus na maturze. Ponad 30 osób objętych kwarantanną

Polska
Koronawirus na maturze. Ponad 30 osób objętych kwarantanną
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Egzaminator na maturze zakażony koronawirusem. Kwarantanną objętych zostało 29 uczniów i troje nauczycieli

U jednego z nauczycieli zasiadających w komisjach egzaminacyjnych w szkołach w Wieluniu (woj. łódzkie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Personel i uczniowie, którzy mogli mieć kontakt z chorym, objęci zostali kwarantanną - informuje "Dziennik Łódzki".

Jak poinformował portal dzienniklodzki.pl, w środę wieczorem sanepid w Wieluniu otrzymał dodatni wynik badania na koronawirusa u nauczyciela jednej z miejskich szkół. Okazało się, że zasiadał on w komisjach egzaminacyjnych podczas egzaminów maturalnych w Zespole Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącym.

 

Oczekiwanie na wyniki testów


Kwarantanną zostały objęte osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym. W zespole szkół to 26 uczniów i dwoje nauczycieli z kolei w liceum - troje uczniów i jeden nauczyciel.

 

ZOBACZ: Koronawirus na pogrzebie Jerzego Pilcha. Zakażeni kolejni żałobnicy. Sanepid: nie potwierdzamy

 

Część z uczniów ZS nr 1 z ma przed sobą kolejne egzaminy maturalne. To, czy będą mogli do nich podejść w następnym tygodniu zależy od wyników przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa. Już teraz wiadomo, że jeden z uczniów objętych kwarantanną nie przystąpi do egzaminu w piątek - z geografii lub z historii sztuki.

 

Testy na obecność koronawirusa mają być przeprowadzone w piątek. Ich wyniki mogą być znane już kolejnego dnia, najpóźniej zaś - w poniedziałek.

 

"Zakażony koronawirusem nauczyciel to pracownik Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Tam jednak od dawna pracował on zdalnie i nie miał kontaktu z personelem ani z uczniami" - przekazał "Dziennik Łódzki".

emi/bas/ "Dziennik Łódzki"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie