Warszawa: strażacy podnoszą wrak autobusu, policja apeluje do świadków

Polska
Warszawa: strażacy podnoszą wrak autobusu, policja apeluje do świadków
PAP/Paweł Supernak

Autobus miejski linii 186 jadący w kierunku pętli na Szczęśliwcach, spadł na Wisłostradę z trasy S8, z mostu Grota Roweckiego. Rannych zostało ok. 20 osób, w tym co najmniej czterech ciężko. Jedna osoba nie żyje. Trwa akacja podnoszenia wraku pojazdu.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 12:30. W akcji ratunkowej brało ponad 60 strażaków. Nieopodal trasy lądował również śmigłowiec LPR, który przetransportował do szpitala jedną ranną osobę.

 

Ile potrwa akcja?

 

- Działania medyczne i ratownicze są już zakończone, przystępujemy do usuwania wraku rozbitego autobusu - poinformował dziennikarzy Konopka. Jak dodał, "przy pomocy lin, wyciągarek i dźwigu obie części autobusu zostały ustabilizowane, trwa przecinanie pojazdu na dwie części na przegubie".

 

Konopka powiedział ponadto, że na miejscu wypadku pracuje specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego - dźwig i ciężkie samochody tzw. wyciągarki. - Chcemy to zrobić bezpiecznie, więc myślimy, że do trzech godzin będziemy jeszcze na miejscu - ocenił.

 

WIDEO: Akcja wyciągania wraku autobusu

  

Apel policji

 

- Autobus przegubowy, także przód autobusu spadł ze ślimaka, reszta została na górze - tłumaczył st. kpt. Michał Konopka z KM PSP w Warszawie.

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Ekspert o możliwych przyczynach

 

Jak poinformował podkom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji poinformował, że trawa ustalanie przyczyn wypadku. Dodał, że kierowca był trzeźwy - powiedział. 

 

- Omijajmy ten odcinek drogi, najlepiej omijajmy Most Grota-Roweckiego, kierujmy się na pozostałe mosty. Jeżeli już musimy tedy przejechać to nie patrzmy się na bok, skupmy się na przejeździe, nie tamujmy niepotrzebnie ruchu - zaapelował Marczak. 

 

Policja apeluje też do kierowców, którym być udało się nagrać wypadek na kamerkę samochodową, by przekazali go służbom. 

 

WIDEO: Apel policji, by omijać miejsce wypadku

  

Autobusem jechało 40 osób

 

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał, że kierowca nie był pod wpływem alkoholu, jest przytomny i pod opieką służb. Przekazał, że autobusem podróżowało 40 osób.

 

ZOBACZ: Wypadek autobusu w Warszawie. Gigantyczne korki

 

Minister zdrowia poinformował, że do szpitala przewiezionych zostało 17 osób. - Osoby zostały zlokalizowane i przeprowadzony triaż. Określone są szybkie dostępy dla osób w ciężkim stanie. Pozostałe sukcesywnie będą przewożone do Szpitala Bielańskiego, dzieci zostały przewiezione do szpitala pediatrycznego na Trojdena, do Szpitala Bródnowskiego, szpitala na Linleya, szpitala na Banacha, te wszystkie szpitale są w gotowości i czekają na pacjentów - mówił Łukasz Szumowski na konferencji prasowej.

pgo/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze